Kojarzony z telewizją TVN Agustin Egurrola zostanie twarzą Telewizji Polskiej. Nowy pracodawca tancerza wystawił mu swoistą laurkę.. wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 16.02.21)Źródło: wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 16.02.21)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Lutego 2021

Agustin Egurrola został jurorem w tanecznym programie TVP. "Wiadomości" zrobiły o nim pochlebny materiał

Kojarzony z telewizją TVN Agustin Egurrola zostanie twarzą Telewizji Polskiej. Nowy pracodawca tancerza wystawił mu swoistą laurkę. Zapowiadając nadchodzący sezon programu „Dance, dance, dance”, prowadzący „Wiadomości” mówił o „artystycznym transferze roku”.

Już w piątek 5 marca w TVP2 rusza trzecia edycja uwielbianego przez państwa „Dance Dance Dance”. Największe przeboje i kultowe choreografie – rozpoczął gospodarz wtorkowego wydania „Wiadomości” Michał Adamczyk, cytowany przez WP.

Na zakończenie głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej wyemitowano materiał o medialnym transferze jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy telewizji TVN.

Wskazując na szykowaną dla widzów niespodziankę, Adamczyk przekazał: – Artystyczny transfer roku stał się faktem. Wśród jurorów znalazł się najbardziej znany choreograf w Polsce, Agustin Egurrola.

Transfer z TVN do TVP

Choć w materiale zaznaczono, że Egurrola od dawna współpracuje z TVP, tancerz kojarzony jest przede wszystkim z hitami TVN-u, w tym choćby ze swojej jurorskiej działalności „You Can Dance” czy „Mam Talent!”.

Marzena Rogalska zakończyła współpracę z TVP po 12 latach. „Najtrudniejszy dzień w mojej karierze zawodowejMarzena Rogalska zakończyła współpracę z TVP po 12 latach. „Najtrudniejszy dzień w mojej karierze zawodowej"Czytaj dalej

Wobec wspomnianego transferu nowy juror „Dance Dance Dance” otrzymał od Telewizji Polskiej imponujący wyraz uznania.

Kubańskie korzenie i taneczny temperament. Rytm ma we krwi, a swoją pasją zaraził niejednego tancerza, zachwycano się w „Wiadomościach”. Zaznaczono, że Egurrola tworzył choreografie m.in. do „Sylwestra Marzeń”, który to „porwał do tańca miliony widzów”.

Kolejno wspomniano pochodzenie tancerza oraz jego zawodowe sukcesy.

Zanim został choreografem, wytańczył wiele tytułów Mistrza Polski. Jeździł po całym świecie, płynie w nim polska i kubańska krew. Na Kubie spędził pierwsze lata życia, ale zakochał się w Polsce, usłyszeliśmy w wieczornym wydaniu „Wiadomości”.

Na zakończenie zwrócono uwagę, że jako ministrant Egurrola służył księdzu Jerzemy Popiełuszce. W materiale pojawiła się parafia, do której tancerz należał w dzieciństwie, wskazuje Wirtualna Polska.

To był niezwykły czas w moim życiu. Spotkanie z księdzem Jerzym Popiełuszką i to, że mogłem mu służyć do mszy, to był taki czas, kiedy kształtowałem się jako mężczyzna – mówił nowy juror „Dance Dance Dance”, w dość osobliwy sposób zapowiadając trzeci sezon programu.

źródło: wiadomosci.tvp.pl / WP

Artykuły polecane przez redakcję WTV: