TVN Franciszek Broda. TVN24 / Facebook / Młodzi .Nowocześni Dolny ŚląskŹródło: TVN24 / Facebook / Młodzi .Nowocześni Dolny Śląsk
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 16 Czerwca 2020

Na antenie TVN niespodziewanie pojawił się siostrzeniec Mateusza Morawieckiego. Poruszające, mocne słowa

TVN gościł na swej antenie siostrzeńca Mateusza Morawieckiego, Franciszka Brodę. 17-latek jest osobą otwarcie homoseksualną i naturalnie nie zgadza się z wieloma ostatnimi wypowiedziami polityków partii swego wuja. Jak dokładnie je skomentował oraz w jaki sposób krewny zareagował na jego coming out?

TVN zaprosił do jednego z programów swojej stacji informacyjnej 17-letniego Franciszka Brodę, który prywatnie jest siostrzeńcem Mateusza Morawieckiego. Nastoletni działacz odniósł się do wypowiedzi przedstawicieli PiS, atakujących środowiska LGBT. Warto zaznaczyć, że sam Broda jest osobą homoseksualną, o czym dowiedzieli się już także jego najbliżsi. - Tak, jestem człowiekiem LGBT - podkreślił 17-latek.

Znany z programów TVP, TVN i Polsatu muzyk przyznał, że jest gejem. Niespodziewany coming out w polskim show-biznesieZnany z programów TVP, TVN i Polsatu muzyk przyznał, że jest gejem. Niespodziewany coming out w polskim show-biznesieCzytaj dalej

TVN: Zaskakujący wywiad z siostrzeńcem Mateusza Morawieckiego

Broda przekazał w trakcie rozmowy, że jego rodzice przyjęli coming out z całkowitym spokojem. Nieco inaczej wygląda sytuacja relacji z Mateuszem Morawieckim, gdyż nigdy wspólnie nie podjęli tematu orientacji seksualnej 17-latka.

- Nie rozmawiałem o tym z wujkiem ani razu. Nie słyszałem, aby się do tego odnosił. Traktuje to w ten sposób, że to nie jego sprawa. Myślę, że tak to zostanie - zaznaczył Broda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Obostrzenia mogą niespodziewanie powrócić? Wreszcie pojawiła się oficjalna odpowiedź

2. Najgorszy możliwy scenariusz się potwierdził. Służby ogłosiły, chodzi o Polkę

- Nie chcę, by ktokolwiek mnie dyskryminował. Politycy PiS nie zdają sobie sprawy z tego, że to może doprowadzać do samobójstw - podkreślił także 17-latek, zaznaczając, iż słowa współpracowników Mateusza Morawieckiego naprawdę go dotknęły.

W przeszłości Franciszek Broda aktywnie udzielał się w młodzieżówce partii Jarosława Kaczyńskiego. Ostatecznie zdecydował się zakończyc tę przygodę, jednak nie chce rezygnować z polityki. - Starałem się im mówić, że osoby LGBT nie są złe, że Andrzej Duda nie powinien dzielić ludzi - zaznaczył 17-letni działacz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od początku lipca na kierowców czekają nie tylko nowe kary, ale też więcej obowiązków. Przepisy znacznie zaostrzone
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Olbrzymi przełom w walce z koronawirusem. Lek, który może zmienić świat, kosztuje około 25 zł

Źródło: TVN24 / Pudelek