TVN przygotowało materiał o mężczyźnie, który chcąc uchronić swoją rodzinę, kwarantannę odbył na działce. uwaga.tvn.pl/reportazeŹródło: uwaga.tvn.pl/reportaze
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Maja 2020

Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło

TVN w jednym ze swoich programów opublikował materiał na temat mężczyzny, który chcąc uchronić swoją rodzinę postanowił spędzić przymusową kwarantannę na swojej działce. Spotkał się jednak z bulwersującą reakcją sąsiadów.

Pan Karol pracował za granicą przy stawianiu domków holenderskich. Po trzech miesiącach zdecydował się wrócić do Polski. Według obowiązującego w naszym kraju - w związku z epidemią - prawa był zmuszony odbyć dwutygodniową kwarantannę. - Mieszkam w bardzo małym mieszkaniu, mamy dwa pokoje na 35 metrach. Małżonka jest w ciąży i mieszka z nami 15-letni syn. Do tego wielki pies. Wchodząc do takiego mieszkania, zrobiłbym wszystkim kwarantannę - wyjaśniał. Postanowił nie narażać rodziny i spędzić ten czas na swojej działce w Czaplinku.

Pilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaPilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaCzytaj dalej

TVN publikuje porażający reportaż

- Myśleliśmy, że będzie miał tam spokój. Zabezpieczył się w wodę, żywność, w toaletę turystyczną. Myśleliśmy, że dwa tygodnie jakoś przelecą, a on będzie coś robił na działce. Chcieliśmy po kwarantannie miło spędzić czas - przekazała pani Marlena, żona bohatera materiału Uwagi! TVN. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Trudna sytuacja pana Karola rozpoczeła się, gdy o jego pobycie dowiedziała się prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych w Czaplinku. - Przyszła z wielkimi pretensjami i oburzeniem, jakim prawem przyjechałem na działkę. To nie były miłe słowa. Owinęła biało-czerwoną taśmą moją posesję i samochód. I poszła - relacjonuje, cytowany przez wprost.pl. Ponadto pani prezes, za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku, ostrzegła wszystkich działkowiczów i poprosiła o udostępnienie jej wpisu. - Brzmiało to tak, jakby znajdowała się tu osoba zakażona - mówi mężczyzna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
2. Dwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na bruk 

Na temat działań prezes ROD w Czaplinku wypowiedziała się matka mężczyzny: - To paskudne. Zamiast podać człowiekowi rękę i zapytać, czy jest głodny, czy ma wodę, to przychodzi z taśmą i okablowuje. Jak go okablowała, to zrobiła z niego trędowatego. Na zasadzie "nie podchodźcie tam, tam jest trędowaty". - mówiła.

Na reakcje sąsiadów nie trzeba było długo czekać. - Działkowicze wchodzili na górkę, pokazywali moją działkę palcami. Z tyłu działek dochodziły wyzwiska „won stąd”, „koniec kwarantanny” - opowiada pan Karol. W trzecim dniu kwarantanny sąsiedzi wybili mu okno w altance i poprzecinali opony w jego samochodzie.

- Nie chciałam naznaczać tego pana, żeby ludzie zrobili mu krzywdę. Zrobiłam to dla dobra działkowiczów (...) - wyjaśnia pani prezes. I dodaje: - Ale źle zrobiłam, że ten wpis poszedł na Facebooka (...) Chciałam dobrze dla ludzi, a wyszło, że to ja zostałam zwyzywana w internecie od najgorszych. Teraz przez trzy dni nie miałam życia. Grożono mi i mojej rodzinie, jakbym to ja przebiła mu opony i wybiła szyby.

Warto dodać, że kobieta zdecydowała się przeprosić pana Karola, a mieszkańcy okolicznych miejscowości po tym, jak dowiedzieli się o całej sprawie zaczęli wspierać mężczyznę, między innymi przynosząc mu jedzenie. - Po tych wszystkich dobrych rzeczach, które mnie teraz spotkały, nie będę czuł urazy - wyznaje pan Karol.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko

Źródło: wprost.pl