TVN zdecydował o obsadzeniu Piotra Kraśko w funkcji nowej twarzy "Faktów".. fakty.tvn24.plŹródło: fakty.tvn24.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lipca 2020

Wiemy, kto zastąpi Justynę Pochanke w TVN. Gwiazda telewizji i znany dziennikarz, wielu może być zaskoczonych

TVN zdecydował o obsadzeniu nowej twarzy "Faktów". Po odejściu z pracy Justyny Pochanke oczywistym było, że główne pasmo informacyjne stacji potrzebować będzie nowego prowadzącego. Z informacji podawanych przez media wynika, że miejsce uznanej dziennikarki zajmie Piotr Kraśko.

O odejściu z TVN-u Justyny Pochanke, która była twarzą telewizji przez 19 lat, pisaliśmy wczoraj. "Dałam z siebie, ile mogłam", zapewniała dziennikarka, dziękując zarówno ekipie tworzącej "Fakty", jak i widzom, którzy, jak twierdzi, "byli dla niej siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić". Wobec odejścia Pochanke niezbędnym było znalezienie nowego gospodarza informacyjnego pasma. Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez "Wirtualne Media" nowym prowadzącym "Faktów", a także programu "Fakty po faktach" zostanie związany ze stacją od 2016 roku Piotr Kraśko.

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programuCzytaj dalej

TVN. Piotr Kraśko poprowadzi "Fakty"

Rewelacje "WM" potwierdzili już przedstawiciele TVN Discovery Polska. Do zespołu "Faktów" TVN oraz TVN24 Piotr Kraśko dołączy jeszcze w lipcu. Co więcej, już w trakcie bieżacego miesiąca dziennikarz ma poprowadzić główne wydanie wiadomości prezentowanych przez nadawcę. Kraśko odpowiadał poprzednio za bycie gospodarzem programu "Fakty o świecie" emitowanego na antenie TVN24 BIS. Wraz z Kingą Rusin prowadził także weekendowe wydania śniadaniowego "Dzień Dobry TVN".

Bardzo ważne zmiany dla emerytów. Nawet 1400 zł podwyżki dla wybranej grupyBardzo ważne zmiany dla emerytów. Nawet 1400 zł podwyżki dla wybranej grupyCzytaj dalej

– Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach – wskazał cytowany przez "Wirtualne Media" Michał Samul, redaktor naczelny "Faktów" TVN oraz TVN24, wyrażając nadzieję, że doświadczenie dziennikarza będzie istotnym wzmocnieniem dla zespołu "tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Już prawie 60 tys. matek dostało w czerwcu dodatkowe pieniądze. Ma być ich znacznie więcej

Do sytuacji odniósł się i sam zainteresowany, mówiąc o "wielkim zaszczycie", jaki go spotkał. – Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania – przekazał Piotr Kraśko, który w styczniu 2016 roku odszedł z Telewizji Polskiej w związku z przetaczającą się przez media publiczne "dobrą zmianą", za sprawą której szefem TVP został Jacek Kurski.

Kraśko współpracował z telewizją publiczną przez niemal ćwierć wieku. Prowadzenie pasma informacyjnego z pewnością nie będzie pierwszyzną dla dziennikarza, który od 2008 roku przez kilka lat prowadził główne wydanie "Wiadomości" TVP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda mówi, że zamiast z mediami, rozmawia z Polakami. Co przez ostatnie 5 lat zrobiła pierwsza dama?
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Wicepremier podała pierwszy termin wypłaty 500+ na wakacje

Źródło: wirtualnemedia.pl