TVN. Instagram/asia_maja_paszkowskaŹródło: Instagram/asia_maja_paszkowska
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 11 Października 2020

Gwiazda TVN usłyszała wstrząsające zarzuty. W tle korupcja i morderstwo, ujawniono szczegóły

Znana z "Królowych Życia" emitowanych na TVN, Joanna P. miała za wolność swojego partnera poświęcić wiele. Przede wszystkim pieniędzy. W czasie, kiedy jej ukochany przebywał w areszcie, gwiazda TVN, "załatwiała jego sprawę" z prokuratorem Andrzejem Z., którego w dużej mierze finansowała. W końcu też za 1 mln złotych łapówki wypuścił osadzonego za zabójstwo i oczekującego na proces Adama J. Sprawie przygląda się Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Sprawę do izby przekazał Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Działania są wciąż w toku, a Andrzej Z. 27 października będzie musiał się tłumaczyć z zarzucanych mu czynów.

Danuta Martyniuk próbuje zrzucić winę na synową? W ostrych słowach o byłej żonie swojego syna: Danuta Martyniuk próbuje zrzucić winę na synową? W ostrych słowach o byłej żonie swojego syna: "Był koszmar"Czytaj dalej

Gwiazda TVN Królową Łapówkarstwa

Adam J., mąż Joanny P., jest podejrzany o współudział w morderstwie 75-latki, mieszkanki kamienicy przy ul. Jagiellońskiej. W lutym 2019 roku zatrzymano w tej sprawie jego i dwóch innych - Macieja M., który miał być zleceniodawcą oraz Piotra G., który oblał kwasem kobietę. Adam J. miał transportować sprawcę i pomóc mu w ustaleniu miejsca pobytu ofiary. Został zwolniony z aresztu w czerwcu tego samego roku po wpłaceniu 100 tyś. zł poręczenia majątkowego. Prokurator Andrzej Z. twierdził, że "nic na niego nie ma".

Sprawa wkrótce potem została przeniesiona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie i Andrzej Z. dłużej nie mógł się nią zajmować. Bardzo chciał dowiedzieć się, czemu tak się stało. Nie wiedział, że od dłuższego czasu był podsłuchiwany przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, który prowadził już postępowanie w sprawie przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i utrudniania prowadzonego przezeń śledztwa. Jak ustalił WSW, Joanna P., wtedy jeszcze partnerka Adam J., poszukiwała osób, które miały pomóc jej w wyciągnięciu ukochanego z aresztu. Jak ustalili śledczy, Joanna P. wysyłała swojemu partnerowi wiadomości przez... telegazetę, do której miał dostęp w więzieniu i dawała mu znać, że spotyka się z prokuratorem Andrzejem Z., żeby "załatwić jego sprawę". Na kilka dni przez wyjściem Adama J. z aresztu napisała "środa 100%", co miało oznaczać, że zostanie wypuszczony właśnie w ten dzień i tak też się stało. Ponoć prokurator "nie mógł już znieść jej łez" i było mu jej szkoda.

Polacy usłyszeli z samego rana. Szef Kancelarii Premiera przekazał złą wiadomość dla najstarszychPolacy usłyszeli z samego rana. Szef Kancelarii Premiera przekazał złą wiadomość dla najstarszychCzytaj dalej

Andrzej Z. podczas przesłuchań i dojazdów na nie wielokrotnie miał ułatwiać kontakt Królowej Życia z partnerem, pozwalał im również na wizyty intymne, czyli takie, które odbywały się bez udziału strażników. Wizyty takie zdarzały się bardzo często, co wynikało z charakteru relacji Joanny P. i prokuratora - ta zwracała się do niego bardzo poufale, po imieniu lub "Mały". Z podsłuchów można było również wywnioskować, jakie korzyści majątkowe przyjmował śledczy - były to m. in. dwie koszule marki "Billionaire", które kosztują ok. 2500 zł za sztukę, bilety na mecz Polska-Izrael, rosyjska wódka luksusowa, przejażdżki Bentleyem i stołowanie się w drogich, warszawskich restauracjach.

Andrzej Z. ma jednak więcej za uszami w związku z utrudnianiem śledztwa, gdzie deprecjonował zeznania świadków i niektóre sprawy zamiatał pod dywan.

Joanna P. trafi do więzienia?

Przeciwko Joannie P. wystosowano już akt oskarżenia, w którym mówi się o udzielaniu korzyści majątkowej Andrzejowi Z. w wysokości 1 mln złotych oraz 2 tyś. zł za umorzenie prowadzonego przeciwko niej śledztwa w sprawie prowadzonej przez niej lichwy.

- W śledztwie prowadzonym przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, Adamowi J. oraz Joannie P. przedstawiono zarzuty udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani - zawiadomiła prokuratura.

Sprawa związana z zabójstwem też czeka na swój rozwój wydarzeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim sprzed 30 lat, wszystkich zastanawia jeden szczegół. Wiecie jaki?
2. Jak Sekielski tak szybko schudł? Ujawnił oszałamiającą recepturę na zupę z buraka, ma prozdrowotne właściwości
3. Elżbieta Jaworowicz wcale nie jest taka jak w "Sprawie dla reportera"? Najbliżsi współpracownicy odpowiedzieli na oskarżenia wobec gwiazdy TVP

źródło: [msn.com]

Nieludzkie zachowanie plażowiczów, wyciągnęli żywego delfina z wody, aby zrobić sobie z nim Nieludzkie zachowanie plażowiczów, wyciągnęli żywego delfina z wody, aby zrobić sobie z nim "selfie". SkandaliczneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"
  4. Ksiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżenia
  5. ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkami
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News