TVN żegna prezesa. ADAM NOCON/East NewsŹródło: ADAM NOCON/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Września 2020

TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja

TVN jest liderem na polskim rynku medialnym. Należące do grupy stacje wypromowały nie tylko szereg kultowych formatów, ale i twarzy. Za ich sukcesem stoją jednak osoby, zachowujące w świadomości publicznej większą anonimowość, niż dziennikarze i prezenterzy. Ze spółki odchodzi właśnie jej prezes, Piotr Korycki.

Informację na ten temat przekazały media branżowe, cytując komunikat Koryckiego. Prezes na czele zarządu stał od połowy 2018 roku, a do niego samego trafił w 2012 roku. Jego kariera w TVN-ie, naturalnie zaczęła się znacznie wcześniej - od 2003 roku był zastępcą dyrektora finansowego a w 2009 roku objął jego stanowisko.

Przykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła IIPrzykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła IICzytaj dalej

- Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie przyszłość - przekazał w komunikacie.

TVN żegna prezesa. Kto go zastąpi?

Koryckiego zastąpi Katarzyna Kieli, która do tej pory była szefową Discovery w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. O swoim poprzedniku wypowiada się bardzo pochlebnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle zapowiedziano pilną konferencję. Dowiedzieliśmy się, o co dokładnie chodzi
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekło

- Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy wideo w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości - powiedziała Kieli.

Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeMoże masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeCzytaj dalej

TVN był drugą, komercyjną stacją w Polsce o ogólnokrajowych zasięgach. Emisję rozpoczął w 1997, 5 lat po Polsacie, z którym do tej pory ściera się na podium. Początkowo TVN należał do polskiej grupy ITI, później - do Scripps Networks Interactive. Obecnie TVN jest częścią grupy Discovery, którą Polki i Polacy znają ze stacji popularnonaukowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News