TVN żegna prezesa. ADAM NOCON/East NewsŹródło: ADAM NOCON/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Września 2020

TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja

TVN jest liderem na polskim rynku medialnym. Należące do grupy stacje wypromowały nie tylko szereg kultowych formatów, ale i twarzy. Za ich sukcesem stoją jednak osoby, zachowujące w świadomości publicznej większą anonimowość, niż dziennikarze i prezenterzy. Ze spółki odchodzi właśnie jej prezes, Piotr Korycki.

Informację na ten temat przekazały media branżowe, cytując komunikat Koryckiego. Prezes na czele zarządu stał od połowy 2018 roku, a do niego samego trafił w 2012 roku. Jego kariera w TVN-ie, naturalnie zaczęła się znacznie wcześniej - od 2003 roku był zastępcą dyrektora finansowego a w 2009 roku objął jego stanowisko.

Przykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła IIPrzykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła IICzytaj dalej

- Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie przyszłość - przekazał w komunikacie.

TVN żegna prezesa. Kto go zastąpi?

Koryckiego zastąpi Katarzyna Kieli, która do tej pory była szefową Discovery w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. O swoim poprzedniku wypowiada się bardzo pochlebnie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle zapowiedziano pilną konferencję. Dowiedzieliśmy się, o co dokładnie chodzi
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekło

- Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy wideo w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości - powiedziała Kieli.

Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeMoże masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeCzytaj dalej

TVN był drugą, komercyjną stacją w Polsce o ogólnokrajowych zasięgach. Emisję rozpoczął w 1997, 5 lat po Polsacie, z którym do tej pory ściera się na podium. Początkowo TVN należał do polskiej grupy ITI, później - do Scripps Networks Interactive. Obecnie TVN jest częścią grupy Discovery, którą Polki i Polacy znają ze stacji popularnonaukowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje