TVN. Twitter / Ministerstwo SprawiedliwościŹródło: Twitter / Ministerstwo Sprawiedliwości
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 1 Maja 2020

Nagła sprzeczka na konferencji człowieka Ziobry. Poszło o pytanie dziennikarza TVN

TVN jest traktowany przez PiS jak najgorszy wróg. Nie ułatwia to pracy dziennikarskiej ich reporterom. Podczas konferencji w Ministerstwie Sprawiedliwości przekonał się o tym Aureliusz Łojewski z Faktów.

W Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa, poświęcona uchwalonej wczoraj przez Sejm ustawie antyprzemocowej. MS uważa to za olbrzymi sukces Zbigniewa Ziobry i w takim tonie utrzymana była konferencja.

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

TVN próbuje zadać pytanie

Podczas konferencji przedstawiano rozwiązania ustawy. Zakłada ona wprowadzenie natychmiastowego postępowania w sprawach dotyczących nakazu opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do niego. Uprawnienie do wydania takiego nakazu zostanie przyznane policji oraz żandarmerii wojskowej. Taki wydany przez służby zakaz będzie ważny 14 dni, a o jego przedłużeniu może zdecydować sąd. Policja będzie zobowiązana do regularnego sprawdzania wykonywania nakazu oraz zyska uprawnienia do jego egzekucji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie zaczyna się pierwsza debata wyborcza. Kogoś zabrakło, jest zaskoczenie
2. Od kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał termin

Następnie przyszedł czas na zadawanie pytań. Dziennikarz Faktów nie chciał jednak kontynuować tematu projektu MS, tylko zapytał o kwestię organizacji wyborów prezydenckich, o to czy możliwe będzie przeprowadzenie ich 23 maja. Natychmiast przerwała mu więc Agnieszka Borowska, rzecznik ministerstwa - Przepraszam bardzo ale dzisiaj zajmujemy się tematem ofiar, także jeśli ma pan pytanie dotyczące ochrony kobiet to bardzo proszę - powiedziała.

Dziennikarz próbował dalej zadać pytanie, ale na nic się to zdało. Konferencję szybko zakończono, a obywatele nie dowiedzieli się nic więcej na temat wyborów prezydenckich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Polskie hotele dostały zalecenia na jutro. Są zawrotne, szczegóły aż trudno sobie wyobrazić

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News