Tv trwam. (zdj. il.) Rozmowy Niedokończone, TV TrwamŹródło: (zdj. il.) Rozmowy Niedokończone, TV Trwam
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 10 Lipca 2020

Były premier i ekspert od propagandy oburzeni słowami Kaczyńskiego komentują. Chodzi o wypowiedź w TV Trwam ws. zmiany sytuacji w mediach

TV Trwam wyemitowała wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji. Prezes PiS zapowiedział to, czego wszyscy spodziewali się od dawna - jeśli wygra Andrzej Duda, Zjednoczona Prawica weźmie się za wolne media.

Jarosław Kaczyński był gościem programu Rozmowy Niedokończone na antenie telewizji Ojca Rydzyka.

Wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulicę, mają dość i nie wytrzymaliWielki protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulicę, mają dość i nie wytrzymaliCzytaj dalej

TV Trwam - gościem Jarosław Kaczyński

Prezes PiS odniósł się m.in. do konfliktu pomiędzy PiS a dziennikiem Fakt - W Hiszpanii firma Ringier Axel Springer próbowała założyć coś w rodzaju naszego „Faktu”, duży tabloid. I on po krótkim czasie upadł, bo Hiszpanie wiedząc, że to nie jest hiszpańskie, po prostu tego nie kupowali. Trzeba tego rodaków uczyć. - mówił prezes PiS - Trzeba pilnować tego, by układ nerwowy w Polsce był polski - dodał, nie precyzując jednak na czym ma polegać to "uczenie".

Z wypowiedzi Kaczyńskiego wynika, że PiS bardzo zależy na zmianie polskich mediów - Chodzi tylko o pewną determinację, która by prowadziła do tego, i to na pewno nie będzie proces, który nastąpi z dnia na dzień, żeby ta sytuacja w mediach się bardzo wyraźnie, jeśli chodzi o własność tych mediów, zmieniła - stwierdził prezes.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła

W trakcie rozmowy został również poruszony temat wpływu PiS na gospodarkę - Wyniki ekonomiczne z lat 2005-2007 i lat 2015-2020 wskazują w sposób oczywisty, a to już łącznie jednak siedem lat, że to my jesteśmy tą stroną, która potrafi rządzić gospodarką. Walczymy skutecznie z patologiami, a oni nie. Ale we wszystkich badaniach oni są oceniani przez społeczeństwo jako lepiej przygotowani do kierowania gospodarką. Siła mediów jest taka, że nawet wielu naszych zwolenników tak uważa, po prostu im to wmówiono - stwierdził Kaczyński - Te wmówienia są nieszczęściem naszych czasów, trzeba zmienić sytuację w mediach. My nie chcemy żadnych monopolów, żadnych 90 proc., chcemy zwykłej równowagi. Sądzę, że wtedy nie będzie żadnych wątpliwości, kto Polską będzie rządził - dodał, wracając do tematu mediów.

Słowa Kaczyńskiego wywołały spore kontrowersje, odniósł się do nich m.in. Marek Belka, były premier dla Gazety.pl - Dobra sytuacja w latach 2005-07 jest w całości zależna od polityki gospodarczej koalicji SLD-PSL w poprzednich czterech latach. Trzeba być analfabetą ekonomicznym, żeby sądzić inaczej - stwierdził Belka.

Nie bez echa przeszły także tezy Kaczyńskiego dotyczące mediów - Po pierwsze, jeśli chodzi o rynek telewizyjny i radiowy, to media tego segmentu są pluralistyczne, jeśli chodzi o kwestie własności. Na rynku telewizyjnym mamy wszak dwóch dużych graczy z polski (TVP, Cyfrowy Polsat) i jeden koncern amerykański - stwierdził w rozmowie z Gazeta.pl dr Łukasz Szurmiński, medioznawca, publicysta oraz ekspert od propagandy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 17 tysięcy osób straciło ostatnio prawo jazdy. Wszyscy popełnili taki sam błąd
  2. Wąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomoc
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem

Źródła: TV TRWAM, Gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News