TV Trwam prowadzi transmisję z uroczystości 29. urodzin Radia Maryja.. Telewizja TrwamŹródło: Telewizja Trwam
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Grudnia 2020

W nosie mają pandemię. Trwają urodziny Radio Maryja, Andrzej Duda ze specjalnym przekazem

TV Trwam prowadzi transmisję z uroczystości 29. urodzin Radia Maryja. Specjalny list wystosował z tej okazji Andrzej Duda. "Radio Maryja obudziło w milionach rodaków poczucie podmiotowości, bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju". Na uroczystość ściągnęły tłumy, w tym pozostali politycy Zjednoczonej Prawicy.

  • Trwają obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja
  • Na uroczystej Mszy św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zgromadziły się prawdziwe tłumy
  • Specjalny list z okazji wydarzenia wystosował prezydent Andrzej Duda
  • "Przed niemal trzydziestu laty zrealizowano przedsięwzięcie o ogromnym wpływie na bieg polskich spraw, na polską rzeczywistość społeczną, kulturową i duchową"

Rozgłośnia ojca Tadeusza Rydzyka powstała przed 29 laty. Huczne obchody święta są prowadzone w w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Rewolucyjna zmiana w „Milionerach”. Nie będzie tak jak do tej pory, ostateczny koniec jednego koła ratunkowegoRewolucyjna zmiana w „Milionerach”. Nie będzie tak jak do tej pory, ostateczny koniec jednego koła ratunkowegoCzytaj dalej

Uroczystości są nieprzerwanie transmitowane przez TV Trwam i Radio Maryja. W trakcie wydarzenia nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć założyciela najpopularniejszych katolickim mediów w kraju. Ojciec dyrektor przeprowadził medytację pierwszosobotnią, a wierni odmówili modlitwę różańcową.

Na transmisji Telewizji Trwam sanktuarium pęka w szwach

Choć podczas medytacji została odśpiewana suplikacja w intencji oddalenia pandemii koronawirusa, materiały ukazujące obchody sugerują, że ich uczestnicy nie przyłożyli zbyt dużej wagi do przestrzegania reżimu sanitarnego.

Hanna Lis zamieściła mocny wpis i pokazała dramatyczne liczby. Hanna Lis zamieściła mocny wpis i pokazała dramatyczne liczby. "Koszmar"Czytaj dalej

Sanktuarium zdaje się pękać w szwach, a część wiernych nie ma na sobie maseczek ochronnych, czego najlepszym przykładem jest zresztą sam ojciec Rydzyk.

Słuchacze Radia Maryja przybyli do Torunia niezwykle tłumnie , co potwierdzają fotografie wykonane w trakcie homilii wygłoszonej przez ks. abp Andrzej Dzięga, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego. Podobny obraz ukazuje również transmisja TV Trwam.

Andrzej Duda: "Historyczna skala dokonań Radia Maryja"

Ogromne emocje wzbudził również list prezydenta przygotowany specjalnie z okazji święta mediów Rydzyka. Słowa Andrzeja Dudy zostały odczytane przez ministra Adama Kwiatkowskiego.

Teksty wybrane dla Ciebie:

To właśnie tutaj, nad Wisłą w Toruniu, przed niemal trzydziestu laty zrealizowano przedsięwzięcie o ogromnym wpływie na bieg polskich spraw, na polską rzeczywistość społeczną, kulturową i duchową. Powinniśmy mieć świadomość historycznej skali dokonań Radia Maryja, zaznaczył Andrzej Duda, cytowany przez radiomaryja.pl.

Prezydent podkreślił, że Radio Maryja "obudziło w milionach rodaków poczucie podmiotowości, bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju".

Dotarcie do tych, co nie mówili, bo czuli się zagłuszeni i zmarginalizowani, bo często przeżywali gorycz samotności i opuszczenia, bo nie widzieli szans na pozytywne zmiany - oraz wyciągnięcie ku nim ręki, uznanie ich godności, otoczenie ich szacunkiem i empatią, to wielka zasługa Radia Maryja, przekonywał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W świątyni pojawili się również m.in. minister obrony Mariusz Błaszczak oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Nie można się zagapić, rodzice muszą pamiętaćBardzo ważne zmiany w 500 plus. Nie można się zagapić, rodzice muszą pamiętaćCzytaj dalej

źródło: TV Trwam / radiomaryja.pl / Twitter / YouTube

Zobacz także w naszych serwisach: