Radny PiS w miejscowości Turek został prawomocnie skazany.. Flickr / Piotr DrabikŹródło: Flickr / Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Julian Bakuła
Autor Julian Bakuła - 20 Lutego 2021

Napisali list do Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o pewnego radnego, który był skazany przez sąd

Zasiadający w Radzie Miasta w Turku (Wielkopolska) radny współpracujący z PiS Karol Serafiński został skazany prawomocnym wyrokiem na karę grzywny za podsłuchiwanie lokalnego stowarzyszenia. Teraz samorządowcy zwrócili się z tą sprawą do Jarosława Kaczyńskiego w liście odczytanym w trakcie sesji Rady Miasta.

  • Radny PiS Karol Serafiński podsłuchiwał samorządowców w Turku
  • Został skazany prawomocnym wyrokiem
  • Nadal zasiada w Radzie Miasta w Turku
  • Samorządowcy napisali w związku z tym list do Jarosława Kaczyńskiego

Jak podaje Wirtualna Polska, członkowie samorządu w miejscowości Turek (województwo wielkopolskie) wystosowali list do prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, domagając się podjęcia zdecydowanych kroków w sprawie radnego Karola Serafińskiego.

List do prezesa PiS wystosowali przedstawiciele stowarzyszenia Ziemia Turkowska, które posiada większość w Radzie Miasta w Turku. W opozycji pozostaje siedmiu polityków z klubu radnych PiS oraz Niezrzeszonych, a wiceprzewodniczącym klubu jest właśnie radny Karol Serafiński, wcześniej także członek Ziemi Turkowskiej.

W styczniu 2021 roku Serafiński został skazany prawomocnym wyrokiem decyzją sądu drugiej instancji na karę grzywny, po tym jak został uznany winnym podsłuchiwania członków stowarzyszenia Ziemia Turkowska. W maju 2019 roku miał wejść do siedziby stowarzyszenia i za pomocą taśmy klejącej zamontować za kaloryferem dyktafon.

- Jak zapewne państwo wiecie, wśród nas jest osoba, na której ciążyły zarzuty prokuratorskie. Osoba, którą sąd pierwszej instancji uznał winnym popełnienia umyślnego przestępstwa. Co dalej panie radny zamierza pan zrobić? Ja sobie nie wyobrażam, żeby wśród nas radnych zasiadała osoba, która ma wyrok karny - mówiła we wrześniu ubiegłego roku, jeszcze przed wyrokiem sądu drugiej instancji, przywoływana przez portal iturek.net lokalna radna Ewa Groncik.

Jak podaje Wirtualna Polska, chociaż Serafiński został już skazany prawomocnym wyrokiem, nadal zasiada w Radzie Miasta w Turku, a klub radnych PiS i Niezrzeszonych nie podjął w związku z tym żadnych działań.

- Nie będę się w jego sprawie wypowiadał. On jest radnym niezrzeszonym, współpracuje z nami w klubie - przekazał Gazecie Wyborczej przewodniczący komitetu terenowego PiS w powiecie tureckim Ryszard Bartosik.

List do Jarosława Kaczyńskiego

Wobec braku zdecydowanych działań ze strony lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwościprzedstawiciele stowarzyszenia Ziemia Turkowska postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i napisali list do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który przed wysłaniem odczytali na sesji Rady Miasta w Turku.

Aleksiej Nawalny trafi do kolonii karnej. Sąd odrzucił jego apelacjęAleksiej Nawalny trafi do kolonii karnej. Sąd odrzucił jego apelacjęCzytaj dalej

"Prosimy o kontrolę działania lokalnych struktur ugrupowania, którym pan prezes kieruje, oraz zainicjowanie działań dyscyplinarnych rozszerzających katalog kar dla radnego z wyrokiem i podjęcie działań zmierzających do wygaszenia mandatu radnego" - brzmi fragment pisma skierowanego do Jarosława Kaczyńskiego, przywoływanego przez Wirtualną Polskę.

Jak podaje Wirtualna Polska, w liście do Jarosława Kaczyńskiego samorządowcy alarmują także, że radni należący do klubu PiS w Turku usiłują umniejszać winę prawomocnie skazanego Karola Serafińskiego, chroniąc go w swoich szeregach.

Źródło: Wirtualna Polska / wiadomosci.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: