. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Stycznia 2020

Grupa wykluczonych z 13. emerytury. Kto jej nie dostanie?

Trzynaste emerytury to bez wątpienia jedna z najważniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości, a ich ogłoszenie ma niemały wpływ na niespadające wciąż poparcie dla rządu PiS. Trzynastki zostaną wypłacone wiosną tego roku, ominą jednak niewielką grupę seniorów. Warto wiedzieć, kto ich nie otrzyma.

Trzynastka, czyli jednorazowe, dodatkowe świadczenie pieniężne wyniesie około 1000 zł netto. Zostanie wypłacona zarówno seniorom otrzymującym co miesiąc najniższe jak i bardzo wysokie emerytury. Rząd nie wprowadził bowiem w tej sprawie żadnego progu dochodowego. Niestety, jak podaje "Fakt", nie wszyscy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.

Duże sumy dla emerytów. Co najmniej 1500 zł więcejDuże sumy dla emerytów. Co najmniej 1500 zł więcejCzytaj dalej

Trzynaste emerytury – nawet 100 tys. osób bez wsparcia

Trzynastki nie dostaną m.in. osoby pracujący, które znajdują się na ręcie lub wcześniejszej emeryturze. Jak podaje dziennik, "problem ten może dotyczyć ok. 100 tys. osób, które dorabiają do tych świadczeń". Jeśli ich zarobki przekraczają 6411,10 zł brutto, ZUS zawiesza im wypłatę emerytury oraz renty. Znajdujący się w takiej sytuacji seniorzy nie otrzymają również trzynastki.

Dodatkowe pieniądze ominą również rencistów, którzy mają prawo do renty do 31 marca 2020 r. Dodatkowe świadczenie zostanie bowiem wypłacone w kwietniu. Jeśli jednak ZUS pozytywnie rozpatrzy wniosek o ponownym przyznaniu renty, osoby te będą miały możliwość wnioskowania o przyznanie również trzynastej emerytury.

Trzynastej emerytury nie dostaną również polscy sędziowie oraz prokuratorzy, którzy są już w stanie spoczynku. Jak przypomina "Fakt", otrzymywane przez nich świadczenie, według przepisów prawa, nie jest uznawane za emeryturę.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Cały powiat wyłącza się z WOŚP. "Mój światopogląd jest inny"

4. Zbigniew S. zatrzymany. W okrutny sposób groził Ziobrze i jego rodzinie

5. Żona Pawła Królikowskiego w końcu przerwała milczenie na temat stanu jego zdrowia. Nadal przebywa w szpitalu.

6. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News