trucizna. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 17 Lipca 2020

Pijemy ją codziennie, sieje w naszych organizmach prawdziwe spustoszenie. Mimo wszystko większość ją uwielbia

Trucizna, którą wielu z nas daje także dzieciom? Nawet jedna puszka coli potrafi sprawić prawdziwe spustoszenie w naszych organizmach. Ten słodki napój wpływa negatywnie na wiele naszych organów, wystawiające je na ciężką próbę.

Jedna puszka coli to aż 10 łyżeczek cukru. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi jego spożycia, wypijamy wraz z nią całe dzienne zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy. Do napoju dodawany jest kwas fosforowy, zakwaszający smak i hamujący przez to odruch wymiotny, naturalny w przypadku spożycia substancji o takim stężeniu cukru. Spożycie powoduje więc natychmiastowy skok poziomu cukru, który wątroba stara się przetworzyć na tłuszcze.

Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzytaj dalej

Trucizna w puszce?

Cola zawiera również kofeinę, która daje organizmowi "kopa", pobudzając go. Źrenice ulegają rozszerzeniu, wzrasta ciśnienie tętnicze krwi. Kofeina blokuje także receptory adozynowe, przez co spada uczucie zmęczenia. 

Spożycie powoduje również wzrost dopaminy, hormonu stymulującego uczucie szczęścia. Napój zawiera także wyciąg z liści koki. Co ciekawe, jeszcze w 1901 r. w broszurze „What is it Coca-Cola” zachwalano konsumentom esencję, która „sprawia, że każdy jest aktywny, błyskotliwy, pełen wigoru, a wielkie wyzwania pokonuje z łatwością”. Dziś, napój ten jest już pozbawiony narkotyku (kokainy), który usuwa się chemicznie z ekstraktu z liści koki. Kofeina działa do około 60 minut po spożyciu, po tym czasie jej właściwości sprzyjają szybkiemu opróżnianiu się i tym samym pozbywaniu się cennych pierwiastków.

Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaStockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaCzytaj dalej

Dopiero po około 70-80 minutach od spożycia organizm zaczyna radzić sobie z tak dużą ilością cukru przyjętą na raz. Spadek poziomu glukozy spowoduje również spadek nastroju oraz ospałość. Zdecydowanie obniża się koncentracja, co może być zagrożeniem dla kierowców ale również problemem dla spożywających napój w szkole. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kaczyński straci emeryturę? Większość Polaków mówi "dość" 2. Niemcy poskarżyli się na Polskę. Możemy znaleźć się w sporych tarapatach

Warto zaznaczyć również, że cola niezwykle szkodzi naszym zębom. Dzieje się tak z powodu jej bardzo kwaśnego odczynu, powodowanego przez dodanie kwasu fosforowego. Częste spożycie coli osłabia szkliwo, które może stać się porowate, zżółknąć lub zszarzeć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Nie tylko propaganda TVP. W czasie wyborów stronniczy przekaz także w TVN
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Poważny alarm. Zagrożenie bombowe na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie odliczali każdą minutę

Źródło: [TV Trwam]