Trójka skrytykowana przez Andrzeja Dudę. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Maja 2020

Mocne słowa Andrzeja Dudy o sytuacji w Trójce. Wielu słuchaczy może być zadziwionych

"Żenujące", takimi słowami Andrzej Duda skwitował sytuację, do której doprowadziła radiowa "Trójka" w związku z cenzurowaniem utworu Kazika Staszewskiego. W jego opinii osoby za nią odpowiedzialne powinny zostać usunięte. Prezydent gościł w niedzielę na antenie TVP Info, gdzie w rozmowie z Danutą Holecką opowiadał m.in. o tym, co jest dla niego istotne podczas kampanii do zbliżających się wyborów.

Ubiegający się o reelekcję prezydent był gościem emitowanego w TVP Info programu "Gość Wiadomości". Duda, odnosząc się do obecnej kampanii, przekonywał Danutę Holecką i zebranych przed telewizorem widzów, że już przy okazji poprzednich wyborów zrozumiał, jak istotną rolę odgrywają spotkania z ludźmi. – Swoją politykę sprowadzam de facto właśnie do rozmów z ludźmi, a potem przemyślenia tych wszystkich spraw, o których usłyszałem. Dla mnie liczy się najbardziej to, co chce mi powiedzieć zwykły człowiek – zapewniał, cytowany przez wprost.pl.

Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościKiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościCzytaj dalej

Trójka skrytykowana przez Andrzeja Dudę

W programie poruszono także sprawę afery, która przed przeszło tygodniem przeszła przez Polskie Radio w związku z usunięciem piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z Listy Przebojów "Trójki". Zdaniem prezydenta cała sytuacja jest "żenująca". – I myślę, że dla wielu słuchaczy Trójki ta sytuacja jest żenująca. Myślę, że dla wielu słuchaczy Trójki ta sytuacja jest niezrozumiała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zakonnice usłyszały, że ktoś otwiera Okno Życia. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, niecodzienna sytuacja w Legionowie
2. Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepów

Andrzej Duda zaznaczył, że osoby odpowiedzialne za całą sprawę powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności. – Ściśle mówiąc, po prostu powinny zostać usunięte, żeby nie mogły prowadzić dalej spraw tego ważnego dla wielu Polaków programu radiowego – sprecyzował obecnie urzędujący prezydent, cytowany przez tygodnik "Wprost".

Wielu słuchaczy będzie zapewne zadziwionych tak mocnymi słowami Dudy. Głowa państwa nie pozostawiła jednak żadnych wątpliwości co do swej opinii na temat głośnej afery wewnątrz Polskiego Radia.

W rozmowie poruszono także temat samego utworu Kazika, w którym krytykuje on zachowanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, gdy limuzyną wjechał on na teren zamkniętego dla reszty obywateli Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie. – Czy się z nią zgadzamy, czy nie, to zupełnie inna kwestia, ale piosenka jest piosenką, elementem artystycznej ekspresji – przekazał Duda, dodając, że słuchacze demokratycznego kraju powinni mieć możliwość wyboru, którego artysty chcą słuchać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia. Tak dobrze nie było od 11 marca
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. W nocy zakonnice usłyszały, że ktoś otwiera Okno Życia. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, niecodzienna sytuacja w Legionowie
  4. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"
  5. Spod siedziby Trójki wciągnęli kobietę do radiowozu. "Proszę mnie zostawić", porażające nagranie
  6. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja

Źródło: wprost.pl