Trójka rozpada się na naszych oczach. Teraz dziennikarz radiowej Trójki przedstawia SMS-y i maile z poleceniami, otrzymane od dyrekcji.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Maja 2020

Trójka pogrąża się w coraz gorszej sytuacji. Wypłynęły kolejne SMS-y i maile od dyrekcji, zadziwiające

Trójka rozpada się na naszych oczach. Afera wokół legendarnej rozgłośni narasta z dnia na dzień. W ostatnich dniach z radia odeszło wiele znanych osób, które je tworzyli. Zaczęło się od unieważnienia głosów na piosenkę Kazika pt. "Twój ból jest lepszy niż mój" na LP3. Teraz dziennikarz radiowej Trójki przedstawia SMS-y i maile z poleceniami, otrzymane od dyrekcji.

- SMS, który państwo zobaczyli w ostatnim czasie, to nie jest jedyny SMS, jaki dostali od dyrektora Kowalczewskiego wydawcy i autorzy poszczególnych audycji. Głównie dotyczyły one audycji publicystycznych i informacyjnych - powiedział podczas posiedzenia komisji senackiej Ernest Zozuń, przedstawiciel związków zawodowych dziennikarzy Trójki.

Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaSą nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaCzytaj dalej

Trójka i afera wokół radia. Dziennikarz pokazał kolejne SMS-y i maile z poleceniami, otrzymane od dyrekcji

Podczas posiedzenia komicji senackiej Ernest Zozuń, przedstawiciel pracowników Trójki, przedstawił przykładowego SMS-a i maila od Tomasza Kowalczewskiego do dziennikarzy rozgłośni.

Posiedzenie senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpoczęło się dziś o godz. 11. Spotkanie dotyczyło obecnej trudnej sytuacji w redakcji Programu III Polskiego Radia S.A. Zaproszeni na posiedzenie zostali m.in. minister kultury Piotr Gliński, prezes Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, ale także obecne kierownictwo Polskiego Radia oraz byli dziennikarze Trójki: Marek Niedźwiecki, Michał Nogaś czy Agnieszka Szydłowska. Na posiedzeniu zabrakło jednak wspomnianych Glińskiego i Czabańskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Magdalena Ogórek nie będzie zadowolona. Ujawniono jej zarobki
2. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

- Ten SMS, który państwo zobaczyli w ostatnim czasie (od dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego do szefa redakcji muzycznej Piotra Metza - red.), to nie jest jedyny SMS, jaki dostali od dyrektora Kowalczewskiego wydawcy i autorzy poszczególnych audycji. Głównie dotyczyły one audycji publicystycznych i informacyjnych. Zacytuję tylko jeden z wielu. Dotyczył on audycji "Za, a nawet przeciw" - powiedział Zozuń podczas posiedzenia.

Jak wyjaśnił dziennikarz, o czym pisze także Onet, program miał być realizowany w Dzień Babci. Dziennikarze mieli za zadanie sprawdzić, jaka jest kondycja finansowa seniorów. Nakazano jednak przemilczeć i zataić niewygodne sprawy. - Niecałą godzinę przed audycją dowiedzieli się, że gościem nie może być ktoś, kto jest przedstawicielem rejestru długów. Dostali SMS-y: "O babciach ma być bez długów, ma być miło i nie mówcie o zadłużeniu. Na pewno nie może być z gościem z rejestru długów" - relacjonował Zozuń.

- Wydawca odpowiada: "Rozmawiałam z przedstawicielem rejestru długów. Gość z rejestru mówi, że sytuacja seniorów właśnie się poprawiła dzięki różnym programom społecznym". Dostaje odpowiedź od dyrektora: "Nie zmienia to faktu, że nie zgadzają się na takie ujęcie Dnia Babci" - opisywał Zozuń.

Jak przyznaje Zozuń, tego typu SMS-ów czy maili jest więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowa liczba zachorowań w ciągu doby - WHO bije na alarm
  2. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News