Trójka - reakcja Andrzeja Dudy.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 21 Maja 2020

Andrzej Duda wreszcie przerwał milczenie. “Niesmak, to jest żenujące”, padły mocne słowa o Trójce

Trójka: kulisy odejścia ze stacji czołowych prowadzących oraz kwestia ocenzurowania piosenki Kazika Staszewskiego nie schodzi z politycznego afisza. Prezydent Duda długo milczał na ten temat, głos zabrał podczas dzisiejszego Q&A na Facebooku.

Afera rozpoczęła się tydzień temu, po tym jak piątkowe notowanie Listy Przebojów Programu III zostało najpierw ściągnięte ze strony internetowej, a następnie całkowicie unieważnione. Cała sytuacja miała miejsce już po wyemitowaniu na antenie programu, w którym ogłoszono wyniki notowania. Dyrektor radia Tomasz Kowalczewski stwierdził w wydanym oświadczeniu, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy.

Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaSą nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaCzytaj dalej

Prezydent zabiera głos

Na temat sytuacji w radiu wypowiedział się prezydent Andrzej Duda. - Ogromny niesmak, to jest żenujące. Nie pojmuję tej sytuacji. Mamy wolność słowa. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte konsekwencje. Pytanie, czy to zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu - stwierdził prezydent. - Mamy w Polsce wolność wyrażania poglądów, także w piosence, sytuacja w ogóle niezrozumiała dla mnie - to, co się stało. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie konsekwencje, bo - pytanie - czy to jest jakaś zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu - mówił prezydent podczas Q&A na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Magdalena Ogórek nie będzie zadowolona. Ujawniono jej zarobki
2. Prezydent Duda w końcu zabrał głos w sprawie afery wokół radiowej Trójki: To żenujące

- Myślę, że wielu wykonawców zazdrości panu Kazikowi Staszewskiemu, bo popularność, jaką zyskała dzięki temu jego piosenka, i w związku z tym także i pieniądze, które zarobi, z pewnością wzbudzają zazdrość niejednego muzyka. Ktoś, kto doprowadził do tej sytuacji, niewątpliwie zrobił panu Kazikowi wielki prezent - stwierdził prezydent.

Bojkot lub zakończenie współpracy z Trójką zapowiedziało również mnóstwo artystów, m.in. Organek, Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk oraz Dawid Podsiadło. Zawieszenie kooperacji ze stacją ogłosiła także wytwórnia Mystic Production, odpowiadająca za polską dystrybucję Deep Purple.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sposób na leczenie raka? Pomysł wziął się z kosmosu
  2. Ogromny smród w bloku. Mieszkańcy wezwali policję
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Kolejny zakaz w Polsce może zostać przedłużony. Czekają na podpis premiera

Źródło: Radio Zet