Trójka straciła kolejnego pracownika. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Maja 2020

Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza

Trójka po odwołaniu słynnego już głosowania ws. najnowszej listy przebojów straciła wielu pracowników. Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach czy też Piotr Metz to tylko część lubianych i szanowanych radiowców. Ostatni z nich, wspólnie z Moniką Olejnik, ujawnili dowody rzekomej cenzury, do której miało dochodzić w Polskim Radiu. Dziś z widzami pożegnał się też Mariusz Cieślik.

Trójka przeżywa poważny, wizerunkowy kryzys. Jak twierdzą jego przedstawiciele, piosenka Kazika Staszewskiego otrzymała pierwsze miejsce w rankingu listy przebojów przez manipulację. Zdaniem kierownictwa rozgłośni utwór "Twój ból jest większy niż mój" powinien uplasować się na czwartym, a nie pierwszym miejscu. Jednak mało kto wierzy obecnie w zapewnienia dyrekcji. Cała afera przelała czarę goryczy wśród wielu zatrudnionych przez stację. Postanowili oni złożyć liczne wypowiedzenia.

Andrzej Duda pojawił się na niespodziewanej konferencji. Pilna deklaracja prezydentaAndrzej Duda pojawił się na niespodziewanej konferencji. Pilna deklaracja prezydentaCzytaj dalej

Trójka zmaga się z poważnymi brakami kadrowymi

Mariusz Cieślik dołącza do grona swoich znajomych, którzy odmówili dalszej pracy dla Polskiego Radia. Jednak sposób, w jaki pożegnał się ze swoimi sympatykami, wzrusza. Przeciwstawił się decyzji swoich przełożonych i puścił słuchaczom ocenzurowaną piosenkę Kazika. Przypomnijmy, że wykonawca oskarża w niej prezesa PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego o hipokryzję. Ma ona polegać na uniemożliwieniu rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej udanie się na groby zmarłych. Warto podkreślić, że sam miał nieograniczony wstęp na warszawskie Powązki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

"Bardzo dziękuję za wszystkie listy, było ich naprawdę, naprawdę dużo. Były głównie miłe, choć czasami były też i niemiłe. No cóz, do usłyszenia mam nadzieję kiedyś" - powiedział Mariusz Cieślik, żegnając się z widzami. Kończąc swoją ostatnią audycję na łamach rozgłośni, nie powstrzymał łeż wzruszenia. Towarzyszyły one też wielu słuchaczom, którzy darzyli dziennikarza osobistą sympatią. Po wypowiedzeniu poruszających słów, puścił piosenkę "Twój ból jest większy niż mój".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gracze poświecili prawie 10 lat, aby zbudować miasto w grze Minecraft. Efekt jest niesamowity
  2. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważać

Źródło: [Program Trzeci Polskiego Radia]