"Trójka" miała prosić dziennikarzy, by "zrobili coś z tym Kazikiem". Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Maja 2020

Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem

"Trójka" i afera związana z anulowaniem głosowania Listy Przebojów, które wygrał utwór Kazika Staszewskiego , od kilku dni są niezwykle szeroko komentowane. Tym razem do tłumaczeń dyrekcji stacji odniósł się poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Zimoch, związany z Polskim Radiem przez niemal 40 lat.

Przypomnijmy, że w piątek piosenka Kazika zatytułowana "Twój ból jest lepszy niż mój" dość nieoczekiwanie znalazła się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Nieoczekiwanie, gdyż utwór w krytyczny sposób odnosi się do zachowania Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia prezes Prawa i Sprawiedliwości, chcąc złożyć hołd zmarłym, wjechał limuzyną na zamknięty dla reszty obywateli Cmentarz Powązkowski w Warszawie.

Piosenka szybko zniknęła ze strony internetowej stacji, a dyrektor PR rozgłośni Tomasz Kowalczewski tłumaczył, że doszło do "manipulacji przy głosowaniu", a piosenka została wproadzona spoza listy.

Danuta Holecka Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicęCzytaj dalej

"Trójka" ostro skrytykowana przez Zimocha

W podobnym tonie wypowiadała się pani prezes Polskiego Radia. Jak wspomina portal gazeta.pl, Agnieszka Kamińska oceniła, że "podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów. Wskutek tego wynik końcowy nie odzwierciedlał głosowania słuchaczy".

Sytuacja wywołała istną lawinę krytyki, która spadła na stację. Z pracy odeszło zaś liczne grono dziennikarzy, w tym człowiek o legendarnym niemal statusie, posądzany przez dyrekcję o nieuczciwość Marek Niedźwiecki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
2. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

Tym razem sprawę w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski skomentował poseł KO Tomasz Zimoch. Przypomnijmy, że polityk i dziennikarz przez niemal 40 lat współpracował z Polskim Radiem. – Tutaj nie ma żadnej manipulacji, nikt wyników nie zmieniał, nie ukrywał, z ogromną przewagą nad Rolling Stonesami wygrał Kazik ze swoją piosenką – zapewnił, cytowany przez gazetę.pl.

I dalej: – Wszyscy ci, którzy zarzucają prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu manipulację, popełniają ogromny błąd, robią mu krzywdę, nawet naruszają jego dobra. To uczciwy, profesjonalny dziennikarz.

Mówienie o manipulacji podczas głosowania określił mianem ohydnego zachowania. Z przekazanych Zimochowi przez Marka Niedźwieckiego informacji wynika, że dyrektor Kowalczewski, dowiedziawszy się, że piosenka Kazika została liderem zestawienia, miał wysłać SMS-a do kierownika redakcji muzycznej Piotra Metza o treści "Zróbcie coś z tym Kazikiem".

– Następnego dnia Marek Niedźwiecki prowadzi swój program, jednocześnie on i osoby, które z nim współpracowały, otrzymują pismo od dyrektora, by podpisali lojalkę, że dokonano manipulacji. Nikt z nich tego nie zrobił, bo żadnej manipulacji nie było – zapewnił Tomasz Zimoch.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
  2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  3. LOT wznowi częściowo loty pasażerskie. Wracamy do normalności?
  4. Najnowsze stanowisko MSZ i straży granicznej. Kiedy możemy podróżować, bez obowiązkowej kwarantanny?
  5. Lech Wałęsa skorzystał z pierwszych godzin odmrożenia części usług. Pokazał prywatne zdjęcia
  6. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie

Źródło: gazeta.pl