Trójka. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Maja 2020

Zadziwiające zdarzenia w Warszawie, kwiaty i znicze pod siedzibą publicznego medium. O co chodzi?

Trójka była rozgłośnią, która zrzeszała sympatyków ponad podziałami politycznymi. Stacji tej słuchali zarówno seniorzy, dorośli oraz młodzież. Wierność fanów słynnego radia nie znała granic. Teraz to właśnie oni postanowili zebrać się pod jego siedzibą, żeby zapalić znicze.

Od 2015 roku słyszeliśmy niepokojące doniesienia o wydarzeniach, jakie miały miejsce na łamach Polskiego Radia. Padały wobec niego bardzo poważne oskarżenia. Dotyczyły między innymi upolitycznienia stacji. W wyniku licznych nieporozumień kultowi radiowcy odeszli ze swojej ukochanej pracy. Dla wielu jest to o tyle smutne, że byli pracownicy medium przetrwali w nim za czasów PRL-u. Czarę goryczy przelała sytuacja wokół Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Czytaj dalej

Trójka: spotkanie ze zniczami pod siedzibą radia

Wojciech Mann, Hirek Wrona, Marcin Kydryński czy też Marek Niedźwiecki to tylko część znanych wszystkim nazwisk. Łączy ich odejście z Polskiego Radia przez wzgląd na sytuację polityczną w medium. Solidaryzują się z nimi również muzycy tacy jak Dawid Podsiadło. Zażądał on, aby nie puszczać na łamach stacji jego utworów. Niezadowolenie społeczne widać też w mediach społecznościowych. Non-stop widzimy smutne komentarze na temat zakończenia pewnej epoki w publicznym radiu. Pogrążeni w żalu słuchacze postanowili zgromadzić się pod siedzibą radia, aby złożyć pod nim kwiaty i zapalić znicze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
2. Psy na front walki z pandemią. Naukowcy chcą diagnozować za pomocą czworonogów

Część Polek i Polaków twierdzi, że to koniec ich ulubionego radia. Spontaniczne spotkania na ulicy Myśliwieckiej w Warszawie to jedna z niewielu możliwości wyrażenia swojego żalu. Przypomnijmy, że ostatnia afera dotyczyła Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia. Jak się okazało, głosowanie to wygrał utwór Kazika pod tytułem "Twój ból jest lepszy niż mój". Cała akcja została unieważniona oraz, zdaniem słuchaczy, ocenzurowana. Jak twierdzą, całe wydarzenie miało miejsce, ponieważ w swoim utworze artysta nawiązuje do wizyty prezesa PiS naa Cmentarzu Powązkowskim. Miała ona miejsce 10 kwietnia w rocznicę katastrofy smoleńskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
   3. TVP nie przepuściło tematu filmu Sekielskich. Materiał “Wiadomości” może bulwersować
   4. Mocne opinie Polaków po filmie Sekielskich. Badanie nie pozostawia złudzeń
   5. Emocjonalne słowa księdza na mszy o “Zabawie w chowanego”. Wszystko się nagrało, wielu będzie zadziwionych
   6. Zapytali Szumowskiego o koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń