Toruń. Policja poszukuje sprawców.. http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/Źródło: http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Lutego 2020

Toruń: Ksenofobiczny atak na obcokrajowców. Policja poszukuje mężczyzn z nagrania

Toruń. Pięciu obcokrajowców zostało zaatakowanych w nocy z soboty na niedzielę. Ofiary to obywatele Ukrainy, Rosji oraz Białorusi. Toruńska policja poszukuje sprawców. W internecie opublikowano ich wizerunki.

"Policjanci z toruńskiej komendy poszukują mężczyzn, którzy w nocy z soboty na niedzielę pobili na toruńskiej starówce obcokrajowców. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zdarzenie zaistniało na tle narodowościowym", czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie toruńskiego KMP.

Poszkodowani to obywatele Ukrainy, Rosji i Białorusi. Zdaniem toruńskich funkcjonariuszy zostali pobici ze wzgledu na swoje pochodzenie. Do ataku miało dojść w nocy z soboty na niedziele, około godzin. 1:30 w pobliżu Placu Teatralnego.

– Nie mieli żadnych skrupułów, aby bić dziewczynę. Kolega, który jest Polakiem z repatriacji, ma pęknięcie kości czaszki, ale na szczęście nie jest to aż tak poważne – powiedział jeden z poszkodowanych w rozmowie z miejscowym portalem "Toruń. Nasze Miasto".

O czym milczy Marta Kaczyńska? Ujawniamy prawdę na temat jej przeszłościO czym milczy Marta Kaczyńska? Ujawniamy prawdę na temat jej przeszłościCzytaj dalej

Toruń: Polska dla Polaków

"W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać 5 osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem", czytamy w oświadczeniu toruńskich policjantów. Wizerunki wszystkich podejrzanych można zobaczyc pod tym linkiem. Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które mogły być świadkami zdarzenia.

Sprawcy mieli wykrzywić hasła "Polska dla Polaków" oraz "J***ć Ukrainców".

Do sprawy odniósł się również prezydent Torunia Michał Zaleski. "Niedzielne zajście na toruńskiej starówce to akt bandytyzmu i skrajnie nienawistnego postępowania, dla którego nie może być akceptacji. Ja z całą stanowczością potępiam takie zachowania! Jednocześnie apeluję, aby osoby, które są świadkami tego typu zdarzeń, natychmiast zawiadamiały właściwe instytucje i służby", czytamy na Facebooku prezydenta. "Liczę na to, że policja szybko ustali sprawców, a sąd ich przykładnie ukarze. Zero tolerancji dla bandytów!", dodaje Zaleski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku