"Top Model". Dawid wygrał program mimo walki z zespołem Tourette'a.. Youtube.com/ TVN Fashion
Źródło: Youtube.com/ TVN Fashion
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Sierpnia 2020

Uczestnik Top Model mimo strasznej choroby. Robi zawrotną karierę i może być przykładem dla innych

"Top Model" gości na antenie TVN od 2010 roku, doczekawszy się już ośmiu edycji. Niewielu uczestników zrobiła jednak wrażenie równe Dawidowi Woskonianowi. Mężczyzna zdecydował się przyjść na casting do produkcji mimo walki z zespołem Tourette'a. Po kilku tygodniach został jej zwycięzcą.

Ostatnią edycję popularnego programu "Top Model" TVN wyemitował w 2019 roku. Wówczas na castingu pojawił się Dawid, 20-latek cierpiący na zespół Tourette'a. Już wtedy młody mężczyzna zrobił ogromne wrażenie na składzie jurorskim. Decydujące o przyjęciu Dawida jury, prowadzone przez Joannę Krupę, doceniło sposób, w jaki Dawid radził sobie z trudną sztuką opanowania nerwowych tików.

Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GISBiedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GISCzytaj dalej

"Top Model". Dawid zwycięzcą 8. edycji

Jak sam twierdzi, cytowany przez "Wprost", po emisji odcinka otrzymał mnóstwo krzepiących komentarzy. – Dużo się wydarzyło. Ucieszyłem się. Miło się zaskoczyłem. Dało mi to porządnego kopa motywacyjnego – przekazał 20-letni uczestnik "Top Model". Dodał, że nie spodziewał się, iż wywołała tak szeroką zakrojoną dyskusję na temat schorzenia. – Nie miałem pojęcia. Bałem się opinii, że przeszedłem casting tylko dlatego, że jestem chory. Zaskoczyło mnie to – zaznaczył.

Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczająWiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczająCzytaj dalej

Choroba daje o sobie znać zwykle między 2. a 15. rokiem życia. Nie inaczej było w przypadku Dawida. Pierwszy symptomy Tourette'a pojawiły się, gdy chłopak był sześciolatkiem. – Najpierw zacząłem przygryzać język. Potem doszło do tego mruganie oczami – wspomina model, cytowany przez Wirtualną Polskę. I dalej: – Ale przecież dużo dzieci ma tiki, które z czasem mijają.

Na postawienie diagnozy Dawid czekał około dwóch lat. Poprzednio lekarze zapewniali, że "wyleczą go ziołami". Po przykrych wieściach życie chłopaka uległo drastycznej zmianie. – Zacząłem dostawać leki na padaczkę, które bardzo mnie osłabiały. Wyschła mi maź stawowa w kolanach, a objawy nie zostały do końca wyciszone. Odstawiłem je – przekazał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych

Wobec specyfiki zespołu Tourette'a modelowi przytrafią się niestety wyjątkowo trudne sytuacje. – Spotkałem kiedyś starszą panią, która zapytała mnie, czy jestem pod wpływem narkotyków. Odpowiedziałem: "Nie, proszę pani, jestem chory". A ona, że mam się iść powiesić – wskazuje model, którego wypowiedź przytacza WP. – Co gorsza, spotkałem ją kolejny raz. Powiedziała, że jak nie przestanę, zadzwoni po straż miejską, bo sobie żarty robię i świruję.

Chłopak zamierza jednak walczyć o swoje. Po zwycięstwie w popularnym programie stawia kolejne kroki w modelingu. Jak sam przyznaje, jego największym marzeniem jest udział w pokazie dla domu mody Balmain. Nadal walczyć musi jednak z uprzedzeniami panującymi w branży. Projektanci zwykle obawiają się wpuścić go na wybieg. Dawid wielokrotnie wspominał jednak, że pracując, potrafi opanować tiki. – Tylko żeby to udowodnić, muszę na ten wybieg wyjść. Ktoś jako pierwszy musi mi dać szansę. I o to muszę zawalczyć – zapewnia.

Screen pochodzi z odcinka, w którym wystąpił Dawid, przychodząc na casting do Top Model. Pochodzi z kanału na YouTube.com/TVN Fashion.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Źródło: Wprost.pl / WP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!