Tomasz Terlikowski. zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Maja 2020

Tomasz Terlikowski znowu odpłynął? Kontrowersyjne słowa o filmie Sekielskiego, nikt się nie spodziewał

Tomasz Terlikowski w zaskakujący sposób odniósł się do nowej produkcji braci Sekielskich. Już w tę sobotę

Bracia Sekielscy poruszyli Polaków swoim filmem "Tylko nie mów nikomu". To właśnie oni przyczynili się do nagłośnienia przemocy seksualnej, do jakiej dopuszczają się duchowni względem dzieci. Planowana trylogia już jutro ujrzy swoją kontynuację. Kolejna, równie kontrowersyjna część wbija w fotele samym zwiastunem. Znacznie podsycił on ciekawość widzów. "Zabawa w chowanego" została zauważona również przez prawicowych komentatorów.

Jurek Owsiak i WOŚP zostali oszukani. Chodzi o zakup sprzętu medycznegoJurek Owsiak i WOŚP zostali oszukani. Chodzi o zakup sprzętu medycznegoCzytaj dalej

Tomasz Terlikowski zabrał głos w sprawie filmu braci Sekielskich

Znany publicysta został przedstawiony w roli eksperta. Współpracę zaproponowali mu sami producenci filmu. Komentował w nim sprawę molestowania młodzieży. Na swoim Facebook-u postanowił odpowiedzieć na zarzuty kierowane w jego stronę. Tłumaczy, że to nie intencje Sekielskich są w tym momencie najważniejsze. Jego zdaniem priorytetowa jest ludzka krzywda. W opinii redaktora nie podlega ona dyskusji światopoglądowej, a faktom.

"One są albo nie są prawdziwe. Albo kryto sprawców, butnie i po chamsku odnoszono się do ofiar i ich rodzin, albo nie. Albo łamano procedury nie tylko państwowe, ale i kościelne, albo nie. To jest teraz temat" - napisał na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. O co poszło tym razem?
2. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Zdaniem zagorzałego katolika działalność znanego rodzeństwa może mieć głębszy sens. Sugeruje, że wolą boską może być wykorzystanie ich twórczości do zmian, jakie powinny zajść w Kościele. Wskazuje, że nikt z nas nie zna wyroków stwórcy. Cieszy się, że to właśnie oni nagłośnili trapiący dla całego świata temat. Zarzuca instytucjom kościelnym podejmowanie jedynie pozornych działań.

"Pan Bóg dla rozwiązania rozmaitych problemów może posłużyć się także braćmi Sekielskimi, nawet jeśli ich intencje nie są przyjazne Kościołowi. Zastrzegam, że nie stawiam takiej tezy, bo nie wiem. Wiem, że na razie to oni zajmują się tematem, i że to ich działania doprowadziły do pojawienia się tematu, ujawniania się ofiar oraz państwowych i kościelnych działań (niestety z braku dalszego nacisku), głównie pozornych" - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie komputer Commodore 64? Zobaczcie polską reklamę z 1990 roku, od której łza w oku się kręci
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News