tomasz terlikowski. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 11 Sierpnia 2020

Tomasz Terlikowski w niespodziewanych słowach o LGBT. Nikt by nie nawet nie pomyślał, że odważy się na taką opinię

Tomasz Terlikowski w zupełnie niespodziewany sposób skomentował temat wojny z LGBT, jaką w imieniu środowisk konserwatywnych rozpętał Zbigniew Ziobro. Katolicki publicysta trzyma stanowisko, że w długiej perspektywie konflikt zaszkodzi konserwatywnym ideom.

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego Kościół powinien spodziewać się pojawienia tematów LBGT od wielu lat, a ich dotarcie do Polski było oczywistością. Jednocześnie wskazuje, że Polska jest ostatnim krajem w Europie, który jak dotąd zachowuje silne nurty konserwatywne w swoim dyskursie politycznym.

Prowadzący Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typuCzytaj dalej

Tomasz Terlikowski ostrzega Kościół

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego Polska nie jest odmienna o Irlandii i Malty w stopniu, który byłby wystarczający do zahamowania zmian zachodzących w społeczeństwie:

- Polska wieś nie jest nawet w połowie tak konserwatywna, jak to się wydaje części hierarchów. Postawy i opinie kształtowane są tam przez telewizję i internet, przez rubaszne żarty, i nawet jeśli postulaty LGBT są tam jeszcze traktowane jako absurdalne, to zmiana obyczajowa dotycząca seksu przed ślubem, pozamałżeńskich relacji i dzieci czy akceptacja dla konkubinatów jest już tam czyś oczywistym - wskazuje publicysta w "Fakcie", podkreślając, że podobne zmiany mogą wkrótce dotyczyć również i podejścia do osób LGBT.

-  Trochę współczucia wobec sytuacji, kilka zdjęć, by taka sama akceptacje ogarnęła także konserwatywnych obywateli w kwestii związków osób tej samej płci - stwierdza.

TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieTVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieCzytaj dalej

Katolicki publicysta ostrzega Kościół, a także blisko związany z nim rząd Prawa i Sprawiedliwości, że eskalacja konfliktów wokół osób nieheteronormatywnych w długiej perspektywie może poważnie zaszkodzić obu. Wskazuje przy tym, że nawet pozornie przyjazna PiS Kinga Duda wypowiadała się w trakcie wieczoru wyborczego swojego ojca w tonie zupełnie innym od radykalnych tez forsowanych przez obóz rządzący: - Córka prezydenta mówiła głosem młodych, dla których starcie wokół tego tematu budzi sympatię do prześladowanej (nawet jeśli owe prześladowania są przesadnie przedstawiane, a niekiedy kreowane medialnie) mniejszości. Wchodząc w taki spór i takie jego przedstawianie prawicowa władza przyspiesza proces zmian - ostrzega Terlikowski. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych 2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec 3. Nie waloryzacja, nie trzynastka. Potężny zastrzyk gotówki dla seniorów zapewni coś innego

W swoim felietonie podkreśla również, że korzyści wynikłe z takiego prowadzenia wojny są nienamacalne i nie przyniosom konserwatystom korzyści -  Zamiast tego warto realnie zmieniać prawo, nawet jeśli wywoła to protesty. Po takich protestach zostanie bowiem zmiana prawna, a po zamieszkach pozostanie tylko niesmak i zmiana społeczna w nastawieniu. - zachęca Terlikowski. 

Źródło: [Fakt.pl, "Tomasz P. Terlikowski o wojnie z LGBT: To prowokowanie własnej klęski" - 2020-08-11 07:26]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Dantejskie sceny w ośrodku wypoczynkowym w Polsce. Prawdziwy horror

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!