Tomasz Sekielski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Stycznia 2020

Tomasz Sekielski ujawnił nieznane kulisy zdjęcia z anteny popularnego programu. Jaka była prawdziwa historia "Teraz My"?

Tomasz Sekielski ujawnił kulisy zdjęcia z anteny jednego z najpopularniejszych programów publicystycznych w historii polskiej telewizji. Mowa oczywiście o "Teraz my!", które dziennikarz prowadził razem z Andrzejem Morozowskim.

Program nadawany był w latach 2005-2010 na antenie telewizji TVN. Jego tytuł był nawiązaniem do popularnego sloganu "teraz, k***a, my", stosowanego przez publicystów do określenia polaryzacji polskiej sceny politycznej i mentalności jej aktorów. Program cieszył się dużą popularnością i doprowadził do ujawnienia kilku głośnych afer, w tym billboardowej czy taśmowej.

Największy wróg Owsiaka chciał mu dopiec. Niechcący wsparł WOŚPNajwiększy wróg Owsiaka chciał mu dopiec. Niechcący wsparł WOŚPCzytaj dalej

Tomasz Sekielski ujawnia kulisy "Teraz my!"

W udzielonym ostatnio na łamach "Press" wywiadzie, Sekielski opowiedział o kulisach programu i ocenił, że "Teraz my!" nie mogłoby wrócić na antenę. Powodem tego stanu rzeczy jest, według dziennikarza, zmiana mentalności polityków, którzy jak ognia unikają nieprzychylnych im mediów.

- Dziś chętnie bym poprowadził taki talk-show publicystyczny po bandzie, ale nie ma na niego szans. I to nie dlatego, że nie znalazłaby się odważna telewizja, ale dlatego, że żaden polityk by do niego nie przyszedł - stwierdził dziennikarz.

Sekielski podkreślił przy tym, że swoich zarzutów nie kieruje wyłącznie pod adresem Prawa i Sprawiedliwości.

- Gdybyśmy byli solidarni wobec siebie, to nie dopuścilibyśmy do sytuacji, w której biura prasowe partii układają programy publicystyczne. Nie jest tak, że tylko PiS bojkotuje niewygodne media - powiedział.

Dziennikarz twierdzi, że pierwszymi politykami, którzy przyjęli tego typu postawę byli Donald Tusk i jego ministrowie. Właśnie ich "bojkotowanie" programu miało doprowadzić do upadku "Teraz my!".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Albo przyjdziesz do lekarza, albo zapłacisz. Dyscyplinująca kara dla pacjentów ma poprawić sytuację służby zdrowia

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

4. Marszałek województwa podlaskiego zapłacił 50 tys. zł patostreamerowi, który wykorzystał dziecko

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News