Tomasz Sekielski na gali rozdania nagród. Twitter/Adam Bodnar
Źródło: Twitter/Adam Bodnar
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Listopada 2019

Tomasz Sekielski odebrał prestiżową nagrodę. Ale nie ona przykuła wzrok zebranych

Tomasz Sekielski odebrał w czwartek nagrodę imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Statuetka to jednak nie jedyny powód do radości dla współtwórcy "Tylko nie mów nikomu".

Tomasz Sekielski (wraz z bratem Markiem) został laureatem nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Statuetka, jak nietrudno zgadnąć, została przyznana za film dokumentalny "Tylko Nie Mów Nikomu". Zdaniem wielu to jednak nie ona była w centrum uwagi tego wieczora.

"Tylko nie mów nikomu", poruszający problem pedofilii w Kościele dokument, odbił się niezwykle szerokim echem. Dość powiedzieć, że na YouTubie ma już przeszło 23 miliony odsłon. Na początek 2020 roku zapowiedziono już jego kolejną część.

Film przyniósł braciom Sekielskim wiele uznania, a jego kolejnym przykładem była doroczna nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Oprócz statuetki otrzymali czek wartości 50 tys. zł. To jednak nie statuetka odebrana przez Tomasza Sekielskiego, a mocno zauważalne efekty walki z otyłością przykuły wzrok wielu obserwatorów.

Walka z otyłością

Dziennikarz wypowiedział wojnę pedofilli w Kościele, ale toczy również walkę o własne zdrowie. W tym roku poddał się operacji wycięcia 4/5 żołądka, która, jak twierdzi, ocaliła mu życie.

Daniel Olbrychski miał wypadekDaniel Olbrychski miał wypadekCzytaj dalej

- Po konsultacji z lekarzami, uznaliśmy wspólnie, ze nie można już czekać, bo to może się źle dla mnie zakończyć. To był bardzo poważny zabieg - 4/5 żołądka usunięte. Teraz wrócę do ćwiczeń, czyli do tego co zacząłem w marcu - powiedział w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Na zdjęciach, które obiegły sieć po czwartkowej gali, widać wyraźnie, że zarówno zabieg, jak i zmiana stylu życia, dają pożądane rezultaty.

Tomasz Sekielski zmienił się nie do poznania

ZOBACZ TAKŻE:

1. Blog, który wstrząśnie kościołem katolickim. Katarzyna opisała ze szczegółami, co zrobił jej ksiądz

2. Polskie gwiazdy, które mówią otwarcie o swojej orientacji. Nie tylko te młodego pokolenia

3. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu

4. Poznajesz go? Policja poszukuje wyjątkowo podstępnego złodzieja

5. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

6. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile