Tomasz Sekielski. https://www.facebook.com/Sekielski/photos/a.327872394281736/847613718974265/?type=3&theaterŹródło: https://www.facebook.com/Sekielski/photos/a.327872394281736/847613718974265/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Grudnia 2019

Tomasz Sekielski mocno o Tusku. "Widać, jakie ma priorytety"

Tomasz Sekielski w opublikowanym na Facebooku nagraniu nie miał zamiaru powściągać emocji i w zdecydowany sposób skrytykował opozycję za jej działania w sprawie walki na rzecz obrony sędziów. Dostało się zarówno Borysowi Budce, jak i Donaldowi Tuskowi.

W świetle ostatnich wydarzeń opozycja była zasłużenie krytykowana ze wszystkich stron. Teraz swoje trzy grosze do sprawy dorzucił Tomasz Sekielski. – Pan Borys Budka ma zostać nowym, charyzmatycznym liderem Platformy, a nie potrafi jako szef klubu zdyscyplinować wszystkich posłów, żeby byli na głosowaniach – drwił dziennikarz podczas facebookowej transmisji. Mowa, rzecz jasna, o sytuacji, w której posłowie opozycji mieli możliwość opóźnienia prac nad tzw. ustawą kagańcową, jednak... nie przyszli do pracy. Warto przypomnieć, że głosowanie było do wygrania ze względu na absencję ponad 30 posłow Prawa i Sprawiedliwości.

– Jak on będzie zarządzał całą partią? – pyta retorycznie Sekielski, nawiązując do wyrażonych niedawno ambicji Budki. Jego zdaniem opozycji potrzebna jest zmiana pokoleniowa.

Tusk ujawnił treść wzruszającej rozmowy z córką. Wiemy, dlaczego nie wystartował w wyborachTusk ujawnił treść wzruszającej rozmowy z córką. Wiemy, dlaczego nie wystartował w wyborachCzytaj dalej

Tomasz Sekielski do Tuska: Można było powalczyć

Kilka gorzkich słów usłyszeliśmy również na temat Donalda Tuska. – Opowiada o tym, jakim jest fighterem; że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. I co więcej, może za pięć lat w wyborach prezydenckich to on jednak wystartuje. A w ogóle to mówi, co trzeba w polskiej polityce zrobić, a czego nie – powiedział dziennikarz w transmisji i dodał: – Można było wystartować w wyborach prezydenckich. Powalczyć. Postarać się. Pokazać, jak to pan nie odpuszcza.

Sekielski zwrócił uwagę, że Tusk miał pojawić się w Gdańsku na proteście mającym wyrazić wsparcie dla niezależnych sądów. Były premier rzekomo nie mógł jednak wyrwać się ze spotkania autorskiego, na którym promował swoją niedawno wydaną książkę "Szczerze".

Dziennikarz był w tej sprawie bezlitosny. – Tak się angażuje w tę walkę, że nie zdążył na protest w obronie sądów, bo podpisywał książkę. To też pokazuje, co jest priorytetem: jednak zarabianie kasy na książce, tak mi się wydaje – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Ktoś zostawił torbę w łódzkim tramwaju. W środku znajdowały się nietypowe zwierzęta

4. Kupiła kartkę świąteczną w Tesco. W środku znalazła przerażającą prośbę

5. Czasopismo organizuje obrzydliwy konkurs związany z "M jak Miłość". Jak można było dopuścić do czegoś takiego?

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak