Bracia Sekielscy. Facebook/Tomasz SekielskiŹródło: Facebook/Tomasz Sekielski
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Marca 2020

Sekielscy podjęli właśnie nagłą, niespodziewaną decyzję w sprawie swojego filmu. Mieszane emocje

Tomasz Sekielski wraz z bratem Markiem planowali premierę swojego nowego filmu "Zabawa w chowanego" już na przyszły tydzień. W ostatniej chwili drugi z wymienionych, za pośrednictwem Facebooka przekazał informację na temat zmiany planów.

"Zabawa w chowanego" jest kontynuacją "Tylko nie mów nikomu" - najgłośniejszego filmu dokumentalnego w Polsce, ostatnich lat. Jego autorzy, bracia Sekielscy jak mało kto wiedzą, jakie emocje w kraju wywołuje temat pedofilii wśród duchownych kościoła katolickiego. Z tego właśnie powodu podjęli decyzję o przełożeniu premiery filmu.

Nie żyje mężczyzna, który przebywał w domowej kwarantannie. Tragiczne odkrycieNie żyje mężczyzna, który przebywał w domowej kwarantannie. Tragiczne odkrycieCzytaj dalej

Tomasz Sekielski i jego brat, Marek podjęli decyzję ws. swojego filmu

- Na 28 marca planowaliśmy premierę naszego nowego filmu o pedofilii wśród polskich duchownych „Zabawa w chowanego”. Zdecydowaliśmy jednak o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony. Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać - napisał na swoim Facebooku Marek Sekielski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

W poście twórca filmu zapewnia, że decyzja została podjęta w zgodzie z jego bohaterami. Bracia mają mieć z ich strony pełne zrozumienie i akceptację.

Sekielski zaapelował o uszanowanie decyzji. Jego zdaniem w obecnej sytuacji nie potrzeba podgrzewać emocji a naród potrzebuje większej solidarności.

- Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Porażające słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Wybory prezydenckie nie zostaną przełożone"
  5. Czy to rozsądne zachowanie? Ksiądz spowiada wiernych na parkingu w Maryland
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News