Tomasz Sekielski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Grudnia 2020

Teraz Rydzyk się już nie wywinie? Tomasz Sekielski zapowiada film, który może wstrząsnąć toruńskim imperium

Dziennikarz Tomasz Sekielski skomentował słowa Tadeusza Rydzyka, w których bronił biskupa Janiaka. Współtwórca "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawy w chowanego" wskazał, że postawa ojca dyrektora zmusiła go do ponownego rozważenia zrealizowana filmu o imperium zakonnika.

  • Tadeusz Rydzyk stanął w obronie bohatera filmu braci Sekielskich biskupa Edwarda Janiaka
  • – To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? – mówił ojciec dyrektor
  • Hierarcha jest oskarżany o tuszowanie czynów pedofilskich przez podległych mu księży
  • Do słów zakonnika odniósł się Tomasz Sekielski. Wskazał, że Rydzyk i Janiak "od dawna się trzymają, dobrze się znają, pewnie wspólne interesy mają"

W minioną sobotę mieliśmy okazję obserwować uroczystości związane z 29. rocznicą powstania Radia Maryja. Do Torunia po raz kolejny zjechali polscy dostojnicy państwowi, w tym Zbigniew Ziobro, Antonii Macierewicz czy Mariusz Błaszczak. Specjalny list na tę okazję wystosował ponadto Andrzej Duda (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Postać Dominica z Top Model oburza, a Dagmary z Postać Dominica z Top Model oburza, a Dagmary z "Królowych życia" i jej przeszłość kryminalna już nie? Podwójne standardy czy zbiorowa hipokryzja?Czytaj dalej

Przybyła na toruńskie obchody rodzina Radia Maryja nie przejmowała się zbytnio przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Mimo ścisku, jaki panował w świątyni i wyraźnego braku maseczek na twarzach wiernych, najszerzej komentowane było jednak wystąpienie samego ojca dyrektora.

Rydzyk: "Jakieś filmidło zrobią i wszyscy się potem trzęsą"

Tadeusz Rydzyk stanął w obronie biskupa Edwarda Janiaka. Przypomnijmy, że główny negatywny bohater filmu "Zabawa w chowanego" był odpowiedzialny za tuszowanie przynajmniej trzech przypadków pedofilii w Kościele katolickim.

To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! – apelował redemptorysta do zebranych w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu słuchaczy. – To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja – przekonywał.

Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem – kontynuował założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Udowodnij mi winę! – grzmiał ojciec dyrektor. I dalej: – A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. Myślę, że w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość. O prawo właściwe i sprawiedliwość.

Tomasz Sekielski odpowiada Rydzykowi

Tomasz Sekielski, pośrednio wywołany do tablicy słowami Rydzyka, w kilku dosadnych zdaniach skomentował sobotnie wystąpienie zakonnika.

Nie wprost, nie z nazwiska, ale biznesmen z Torunia, ojciec Tadeusz Rydzyk, odniósł się do mojego filmu i stanął w obronie biskupa Janiaka. Biedny biskup Janiak stracił dobrą fuchę, ciepłe stanowisko, niezłą posadę, a wszystko przez tych Sekielskich – mówił dziennikarz w swojej cotygodniowej transmisji na Facebooku. Jego wypowiedź przytacza Onet.

Sekielski zaznaczył, że to Kościół, a nie bracia, zdecydował, że Janiak nie powinien być już biskupem kaliskim. Współtwórca dokumentów o problemie pedofilii w instytucji dodał jednak, że nie dziwi go stanowisko Rydzyka, gdyż obaj panowie "od dawna się trzymają, dobrze się znają, pewnie wspólne interesy mają".

Teksty wybrane dla Ciebie:

Słowa Rydzyka uznał jednak za skandaliczne. W jego opinii przebywający w świątyni Zbigniew Ziobro nie powinien ich wysłuchiwać, a zainterweniować.

Dziennikarz wskazał, że rozważy zrealizowanie filmu opowiadającego o toruńskim imperium. – Aby pokazać jego obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulacje. Aby pokazać polityków, którzy szczodrze sypią mu kasę i nie widzą nic złego, aby wspierać kogoś, kto kilkanaście lat temu nazywany był przez Jarosława Kaczyńskiego "agentem rosyjskim"– przekazał na Facebooku Tomasz Sekielski.

źródło: Facebook / Onet

Zobacz także w naszych serwisach: