tomasz siekielski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Marca 2020

Jest reakcja prokuratury na film Sekielskich. Brak słów, ręce opadają

Tomasz Sekielski wraz z bratem wyprodukowali niezwykle głośny film traktujący o pedofilii w polskim Kościele. "Tylko nie mów nikomu" przedstawiło liczne przypadki czynów pedofilskich popełnianych przez duchownych. Teraz sprawą zajmie się prokuratura.

Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu gazeta.pl, specjalny zespół prokuratorów badał przypadki pedofilii przedstawione w filmie. Prace dobiegły już końca, wobec czego teraz zasadność podjęcia postępowań przeciw księżom, do ofiar których dotarli bracia Sekielscy, zbadają prokuratorzy rejonowi.

Z informacji podanych przez portal wynika, że przygotowane wnioski miały również zostać przekazane prokuratorom generalnym.

"Obecnie na podstawie ustaleń poczynionych przez zespół prokuratorów prokuratorzy regionalni analizują zasadność podjęcia wskazanych postępowań dotyczących przestępstw przeciwko wolności seksualnej popełnionych przez osoby duchowne", podają przedstawiciele Prokuratury Krajowej.

Skandaliczna decyzja Dudy. Przeznaczy 2 mld dla TVP, podpisał ustawęSkandaliczna decyzja Dudy. Przeznaczy 2 mld dla TVP, podpisał ustawęCzytaj dalej

Tomasz Sekielski: "Kurski nie przykryje tego, co pokażemy"

Warto przypomnieć, że "Zabawa w chowanego", drugi film braci Sekielskich traktujący o pedofilii w Kościele, doczeka się swojej premiery 28 marca 2020 r. Data została ujawniona podczas "Sekielski Sunday Night Live", podcastu prowadzonego przez Tomasza Sekielskiego na jego Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Zatrważające znalezisko zmienia tok sprawy
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

Dodajmy, że TVP szykuje swoistą kontrę do filmu braci Sekielskich. Produkcja Telewizja Polskiej ma dotyczyć pedofilii w świecie elit. Autorem dokumentu jest Sylwester Latkowski.

– Wiem, że wielu z was niecierpliwie czekało. Czeka też, jak czytam w prasie branżowej, Jacek Kurski, aby w jakiś sposób próbować przykryć nasz kolejny film – zaznaczył Tomasz Sekielski podczas swojego podcastu. I dodał: – Myślę, że film będzie na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaska stopami, to nie przykryje tego, co w tym filmie pokażemy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Austriackie gadanie o Radiu Maryja. Tadeusz Rydzyk znowu odpłynął
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Decyzja ws. odwołania Jacka Kurskiego. Nie głosował Duda, a RMN
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News