Jurek Owsiak. Wikipedia/Zorro2212Źródło: Wikipedia/Zorro2212
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Marca 2020

Jurek Owsiak odpowiedział Tomaszowi Lisowi. Podjął działania

Tomasz Lis wezwał Jurka Owsiaka do przeprowadzenia dodatkowej zbiórki pieniędzy w związku ze stanem epidemicznym w kraju. Inicjator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy właśnie mu odpowiedział.

 - A może czas na Wielką Orkiestrę Nadzwyczajnej Pomocy? Czyli wielką, narodową zbiórkę na respiratory? - zapytał Lis na swoim Twitterze.

Co się dzieje pod domem Jarosława Kaczyńskiego? Interweniowała policja, są nagraniaCo się dzieje pod domem Jarosława Kaczyńskiego? Interweniowała policja, są nagraniaCzytaj dalej

Teraz Owsiak odpowiedział dziennikarzowi. Zapewnił, że niepotrzebna jest kolejna zbiórka, ponieważ jego fundacja przeznaczyła już część zebranych środków na pomoc szpitalom. To jednak nie wszystko.

Tomasz Lis otrzymał odpowiedź od Owsiaka

 - Gdy tylko zaszła potrzeba, żeby wspomóc polskie szpitale sprzętem i artykułami medycznymi, Fundacja WOŚP natychmiast uruchomiła pieniądze, które mamy na koncie. Nie pierwszy zresztą raz zrobiliśmy podobną rzecz. Nie musimy dodatkowo zbierać, aby dać. Nasze pieniądze zawsze przeznaczamy na pomoc medyczną - odpowiedział Lisowi Owsiak.

Twórca WOŚP dodał również, że bezpośrednie zamawianie respiratorów jest na ten moment niemożliwe.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś spacer może nie wyjść na zdrowie. Problemem nie tylko wirus, eksperci ostrzegają
2. Droga krzyżowa w czasie pandemii, na ulicy kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy oburzeni

 - Tylko to nie jest tak, że jest sklep, magazyn, w którym ten towar leży na półkach, a ty wchodzisz, wybierasz i kupujesz. Dzisiaj w Chinach, skąd na przykład sprowadzamy w tym momencie kardiomonitory, zaczynają już na pełnych obrotach pracować firmy i fabryki. Pojawił się za to za to kolejny poważny problem, który utrudnia zakupy sprzętu. To transport. Respiratory, które chcieliśmy kupić, mogą być dostarczone w czerwcu. Sprzęt, który zamówiliśmy, to termin na kwiecień, maj - napisał.

Owsiak wyjaśnił, że firmy kurierskie mają problemy ze znalezieniem miejsca i czasu na kolejne dostawy. Zacytował również byłego premiera.

 - Dlatego, tak jak powiedział bardzo mądrze Donald Tusk - "Dzisiaj wirus jest jedynym wrogiem Polaków, nie szukajcie innego. Konkurencję polityczną musi zastąpić solidarność, a propagandę prawda. Dotyczy to władzy, ale także opozycji. Bądźcie krytyczni, ale odpowiedzialni". Dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Obrony Narodowej po pomoc w dostarczeniu naszego zamówienia. To ładunek 30 ton i na dzień dzisiejszy cały czas budujemy logistykę tego przedsięwzięcia. Mamy już daty - 7,8,9 kwietnia, to kurs samolotu do Chin i z powrotem do Polski. Są z nami w kontakcie dyrektor MON, oficerowie - pułkownik i major Wojska Polskiego, a nawet bardzo ważny minister reprezentujący polski rząd. Wydaje się, że wszyscy zaangażowani są w ten transport - napisał Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  2. Poszli na imprezę rodzinną i dostali mandaty. Wszystko w restauracji w centrum miasta
  3. Lekarze zrobili mu test i kazali wracać do domu. Trzy dni koczował w aucie, zaskakująca historia
  4. Dramatyczne informacje, nie żyje noworodek zakażony wirusem. NYT: Najmłodsza ofiara na świecie
  5. Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios
  6. Media: fala powtórnych zakażeń w Chinach. W Wuhan ozdrowionym pacjentom miały wyjść pozytywne wyniki testów