Tomasz Lis prezentuje. twitter.com/list_tomaszŹródło: twitter.com/list_tomasz
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Lutego 2021

Tomasz Lis nagłośnił sprawę księdza katolickiego. Kontrowersyjne słowa

Tomasz Lis upublicznił nagranie, w którym zobaczyć możemy jedno z wystąpień księdza profesora Tadeusza Guza. Duchowny znany jest z antysemickich poglądów. W ostatnim czasie dał się również poznać jako zapalony koronasceptyk.

  • Tomasz List udostępnił na swoim Twitterze skandaliczną wypowiedź ks. Tadeusza Guza
  • Możemy usłyszeć antysemickie poglądy wygłaszane przez kapłana
  • Duchowny sugeruje, że w procesie powstawania obozów zagłady udział brać mieli Żydzi

Na nagraniu zamieszczonym przez Tomasza Lisa, tuż po antysemickich wypowiedziach Guza, usłyszeć możemy owację zgromadzonych obserwatorów. 

Tomasz Lis prezentuje ks. prof. Tadeusza Guza 

Niezwykłe oburzenie wywołało nagranie zamieszczone na Twitterze przez Tomasza Lisa. Obejrzeć możemy na nim jedno z wystąpień kontrowersyjnego wykładowcy akademickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. Tadeusza Guza

To jest ksiądz. Katolicki ksiądz. Profesor. Z takimi pracownikami ta korporacja nie ma żadnych szans - ocenił Tomasz Lis. 

Donald Tusk uszczypliwie skomentował wyjazd Andrzeja Dudy na nartyDonald Tusk uszczypliwie skomentował wyjazd Andrzeja Dudy na nartyCzytaj dalej

W istocie, słowa wypowiadane przez duchownego sprawiają, że jeży się włos na głowie. Kapłan już wcześniej znany był z antysemickich poglądów (sugerował m.in., że mit o mordach rytualnych dokonywanych przez Żydów jest prawdą), wystąpienie udostępnione przez Lisa przechodzi jednak wszelkie możliwe granice. Guz sugeruje w nim bowiem, że naród żydowski miał rzekomo przyczynić się do powstania obozów zagłady

- W czyich rękach był przemysł farmaceutyczny i chemiczny, który uśmiercał braci i siostry Żydów w obozach niemieckich? W czyich rękach był ten przemysł? Kto paktował gospodarczo aż po wybuchu II wojny światowej, kiedy dymy z krematoriów już zagazowały i spaliły tysiące Żydów. Kto kooperował gospodarczo z III Rzeszą Niemiecką? Proszę nam powiedzieć nie tylko z nazwiska i imienia, ale my chcemy znać jego narodowość. Może to byli Amerykanie, może Anglicy, tak, ci też się znajdą. A jak dojdziemy do ciekawego narodu, który się ciekawie nazywa… - snuł skandaliczną opowieść ks. Tadeusz Guz. 

Powielanie kłamstw 

- Jakie pytania zadamy Izraelowi także – kto finansował Führera? - zastanawiał się ks. prof. Tadeusz Guz, ku uciesze zebranych obserwatorów, którzy nagrodzili go po tej wypowiedzi gromkim aplauzem. 

- Gdzie byłeś Izraelu w czasie II wojny światowej? Ciebie nie było. To my, Polacy, ratowaliśmy twoje dzieci, a gdzie ty byłeś? - dopytywał duchowny z karykaturalnym uśmiechem na ustach, nie dostrzegając najwyraźniej przekłamania historycznego w zadanym przez siebie pytaniu. 

Brak elementarnej wiedzy historycznej i przeinaczanie faktów nie pierwszy raz zwraca uwagę opinii publicznej na duchownego, którego wypowiedź przytoczył Tomasz Lis. 3 lata temu Polska Rada Chrześcijan i Żydów wystosowała list do metropolity lubelskiego oraz rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w sprawie skandalicznych treści przekazywanych przezeń studentom na prowadzonych wykładach

W listopadzie 2018 r. adresaci listu przyznali, że wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza są niedopuszczalne. Choć sprawę przekazano rzecznikowi dyscyplinarnemu ds. nauczycieli akademickich, ostatecznie sprawę kontrowersyjnych słów umorzono

Guz dał się również poznać jako koronasceptyk. Podczas wizyty w Telewizji Trwam przekonywał, że kapłan nie może rozprzestrzeniać koronawirusa, ponieważ "ma konsekrowane dłonie"

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem fragmentu nagrania zamieszczonego na Twitterze Tomasza Lisa - twitter.com/lis_tomasz)

Źródło: twitter.com, prchiz.pl, Tv Trwam

Artykuły polecane przez redakcję WTV: