Tomasz Lis. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Marca 2020

Tomasz Lis chciałby wrócić do TVP? Intrygujący wpis

Tomasz Lis, choć pozostaje jednym z najmocniej polaryzujących opinię społeczną dziennikarzy w Polsce, cieszy się ogromną rozpoznawalnością. Zawdzięcza ją nie tylko wyrazistym i często bardzo krytycznym poglądom, ale i długiemu stażowi pracy. Przez lata związany był z Telewizją Polską. Czy chciałby do niej wrócić?

CV Tomasza Lisa jest jednym z najbogatszych w świecie polskich mediów. Choć widnieje w nim również anty-nagroda "Hiena roku", dziennikarz od początku lat 90. związany był z licznymi redakcjami i stacjami telewizyjnymi. Dziś pełni funkcję redaktora naczelnego polskiego "Newsweeka".

SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?Czytaj dalej

Jak przystało na doświadczonego i wyrażającego bardzo dosadnie swoje poglądy dziennikarza, Lis pozostaje wyjątkowo aktywny na Twitterze. Naturalnie, w ostatnich dniach na warsztat bierze zmiany na szczycie TVP i polityczne nastroje z tym związane. Kilka jego ostatnich tweetów poświęconych było właśnie Telewizji Polskiej.

Tomasz Lis wróciłby do TVP?

- W sytuacji gdy kaczka i kura robią cochcą z prezydentem, ten powinien może wezwać na pomoc lisa - napisał na Twitterze dziennikarz, co odebrane zostało przez niego, jako deklaracja chęci powrotu do TVP. W domyśle oczywiście - po kolejnym politycznym przetasowaniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie

Tomasz Lis z Telewizją Polską związany był przez wiele lat swojego życia. Na antenie zadebiutował w 1990 roku po wygraniu konkursu na reportera TVP, będąc jeszcze na 4. roku studiów. Ze stacją związane było kolejne 7 lat jego życia. Po powstaniu telewizji TVN dokonał natychmiastowego transferu. Później związany był jeszcze z Polsatem a w 2008 roku powrócił na antenę "państwówki", by poprowadzić swój autorski, choć kontrowersyjny program "Tomasz Lis na żywo".

"Ten kilkudniowy cyrk wokol Kurskiegoto pierwszy porządny program telewizyjny od przejęcia TVP przez PIS", "Kurski będzie doradca zarządu TVP, czyli faktycznym prezesem. Dudakompletnie ośmieszony i upokorzony" - brzmią inne, dzisiejsze wpisy Lisa na Twitterze, odnoszące się do TVP (pisownia oryginalna).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News