. (screen) Youtube/Superwizjer TVNŹródło: (screen) Youtube/Superwizjer TVN
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Września 2020

Czy dziś skończy się dramat Tomasza Komendy? Oczekujemy na wyrok

Zagmatwana zbrodnia miłoszycka najpewniej zostanie dziś wyjaśniona. Tomasz Komenda oczekuje rozwiązanie sprawy, za którą usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd, mając nowe dowody, zdecyduje, co zrobić z dwoma oskarżonymi o gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi.

Prokuratura domaga się 25 lat więzienia i dożywocia dla dwóch oskarżonych - Ireneusza M. i Norberta Basiury, który zgodził się na udostępnienie swoich danych osobowych.

Magdalena Ogórek w szpitalu. Zamieściła niepokojące zdjęcie, co się dzieje?Magdalena Ogórek w szpitalu. Zamieściła niepokojące zdjęcie, co się dzieje?Czytaj dalej

Tomasz Komenda czeka na wyrok w sprawie Małgosi

Wyrok ma zostać ogłoszony o 11:30. Śledzy nie mają wątpliwości, co do winy oskarżonych, ci jednak nie przyznają się do popełnienia zbrodni na 15-letniej Małgosi.

Wszystko wydarzyło się w noc sylwestrową z 31 grudnia 1996 roku na 1 stycznia 1997 roku.15-letnia Małgosia z Jelcza-Laskowic bawiła się wtedy na jednej z dyskotek w Miłoszycach. Podano jej karbamazepinę, która zmieszana z alkoholem działa jak tabletka gwałtu, wciąż jednak nie wiadomo, kto to zrobił.

Polsat żegna jedną ze swoich najważniejszych twarzy. Zajmie się zupełnie innym projektemPolsat żegna jedną ze swoich najważniejszych twarzy. Zajmie się zupełnie innym projektemCzytaj dalej

Jakiś czas później Małgosia gorzej się poczuła i zaczęła wymiotować. Towarzyszył jej poznany na dyskotece chłopak. Kiedy wyszli na zewnątrz, dołączył do nich trzeci chłopak - przedstawił się jako Irek, brat Małgosi i powiedział, że zabierze ją do domu. Dziewczyna poszła z nim, choć okoliczności wydawały się podejrzane - Małgosia nigdy nie miała brata. Do domu nigdy już nie wróciła. Jej ciało odnaleziono następnego dnia na jednym z podwórków - zmarła na skutek odniesionych ran i wyziębienia.

Nowe dowody, nowi oskarżeni

Pierwotnie za zbrodnię Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia. Po wielu latach śledztwo rozpoczęto na nowo i Komenda został uniewinniony, w więzieniu przesiedział jednak aż 18 lat. Nowe śledztwo rozpoczęło się dzięki informacji o tym, że Irkiem, który odebrał Małgosię z dyskoteki był Ireneusz M. Dzięki temu trafili również na trop drugiego z oskarżonych, Norberta Basiury. Działo się to jeszcze przed uniewinnieniem Komendy i bezpośrednio doprowadziło do jego wyjścia na wolność.

Osoby, o których mowa, były już przesłuchiwane przez policję. Ireneusz M. opowiadał na przykład ze szczegółami o skarpetkach Małgosi - taki drobiazg mógł zauważyć jedynie sprawca. Dziewczyna miała je na sobie, gdy znaleziono jej ciało. Wtedy jednak wykluczono go z grona podejrzanych na podstawie testu DNA i odcisku szczęki. Ireneusz M. był już wcześniej karany za gwałty - za jeden z nich otrzymał wyrok 6 lat pozbawienia wolności. W tej chwili przebywa w areszcie.

Drugi z oskarżonych, Norbert Basiura, odpowiada z wolnej stopy. Przez wiele lat pozostawał wykluczony z grona podejrzanych.

Skandal na antenie TVN, padł zarzut o wykpiwanie osób chorych. Gorzej niż Filip Chajzer?Skandal na antenie TVN, padł zarzut o wykpiwanie osób chorych. Gorzej niż Filip Chajzer?Czytaj dalej

- Sporządziliśmy listę osób, które były na tej dyskotece. Od wszystkich pobraliśmy materiał DNA, żeby porównać go z zabezpieczonymi śladami. Szukaliśmy kolejnego sprawcy, a przy okazji eliminowaliśmy inne osoby z kręgu podejrzeń. W ten sposób trafiliśmy na ślad DNA, który był zbieżny z DNA Norberta B. - mówił w rozmowie z Onetem policjant CBŚP, Remigiusz Korejwo.

O winie oskarżonych mają świadczyć wykonane na nowo badania DNA, które wykonano na podstawie śladu spermy z ubrania dziewczyny, krwi z czapki znalezionej na miejscu zbrodni oraz odcisku szczęki na piersi dziewczyny. Ważne są jednak nie tylko badania próbek, ale również cech osobowości - według biegłych Ireneusz M. posiada cechy osobowości psychopatycznej, co oznacza, że radość sprawia mu cierpienie innych. Norbert Basiura zaś od początku mataczył w sprawie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Rodzice Małgosi nie wierzą Komendzie

Rodzice Małgosi wciąż jednak nie wierzą Komendzie. Uważają, że zrobił biznes ze śmierci ich córki i powinien wrócić do więzienia.

- Film o tobie bez dziewczyny zgwałconej przez ciebie jest nic nie wart. Prosiliśmy, dajcie temu dziecku spokojnie leżeć w grobie - mówił ojciec zamordowanej. Rodzice pojawili się na sali sądowej z transparentami „Won od Małgosi. Wszyscy żerujecie na jej śmierci” i „Sąd ostateczny i definitywny. To Małgosia zgwałciła i zamordowała aktora Tomasza Komendę”.

Komenda odgraża się, że jeśli ojciec dziewczyny wciąż będzie twierdził, że to niesłusznie oskarżony skrzywdził jego córkę, sprawa trafi do sądu.

źródło: [onet.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News