Tomasz Komenda. (zd. il.) MARCIN SMULCZYNSKI/East NewsŹródło: (zd. il.) MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 20 Lipca 2020

Tomasz Komenda przeżył prawdziwe piekło, ale woli nie wspominać. Strażnicy ujawnili: „Nie wiem, jak to wytrzymał. Ja bym nie dał rady”

Tomasz Komenda i postępowanie karne przeciwko niemu wywołało ogrom kontrowersji wśród opinii publicznej. W 2004 roku został niesłusznie skazany prawomocnym wyrokiem za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczynki przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na karę 25 lat. Wtedy właśnie w jego życiu zaczął się największy dramat, a donoszą o tym strażnicy więzienni, którzy sami, jak twierdzą, nie wytrzymaliby takiego traktowania.

Nie jest tajemnicą, że pedofile i gwałciciele w hierarchii więziennej są najmniej szanowani. To właśnie takim przestępcom najbardziej obrywa się od "więziennych" kolegów. Przeżycia i traumy, jakich doświadczył Tomasz Komenda podczas pobytu zakładzie karnym, są ciężkie do opisania.

Pod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieciPod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieciCzytaj dalej

Tomasz Komenda przeżył prawdziwy dramat, ale to właśnie strażnicy ujawnili, jak było naprawdę

Podczas wywiadu z Wirtualną Polską jeden ze strażników opisał tzw. prozę życia Komendy w zakładzie karnym, w którym przebywał. Był bity, opluwany, codziennie poniżany, kopany i upodlony do granic ludzkiej możliwości. Według niektórych mogło to popchnąć człowieka nawet do najgorszego, samobójstwa. Jednak niesłusznie oskarżony żył nadzieją, że w końcu zostanie uniewinniony, a wspierała go cały czas rodzina, szczególnie matka. 

Rozpoznajecie młodą kobietę z nieznanej dotąd fotografii? Dziś już jej z nami nie ma, niecodzienne wspomnienieRozpoznajecie młodą kobietę z nieznanej dotąd fotografii? Dziś już jej z nami nie ma, niecodzienne wspomnienieCzytaj dalej

- Już na powitanie słyszał groźby rzucane z okien. Pedofile są w hierarchii na samym dnie. Zabicie, pobicie albo gwałt na pedofilu to dla więźnia największa chwała. Większa jest tylko za zabicie klawisza - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską jeden ze strażników z zakładu karnego, w którym przebywał Komenda. 

Wiemy, że oficjalnie władze zakładu karnego nie chcą wypowiadać się w tej kwestii. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiemy, co dalej z Justyną Pochanke? Podobno chce uciec z kraju

2. Kapitalny dodatek do emerytury. Świadczenie może być wyższe nawet o 2 tys. zł

- Pamiętam, jak się u nas pojawił. Rozmawiałem z jego mamą, bo byłem wtedy jego wychowawcą. Chudziutki, młody, spokojny chłopaczek. Już na powitanie słyszał groźby rzucane z okien. Pedofile są w hierarchii na samym dnie. Zabicie, pobicie albo gwałt na pedofilu to dla więźnia największa chwała. Większa jest tylko za zabicie klawisza - relacjonował jeden ze strażników. Drugi z kolei dodał: - W gwarze więziennej na takich się mówi „cwele”. My staramy się zachować dystans do skazanych za pedofilię, ale to nie jest do końca możliwe. Sam jestem nastawiony negatywnie, jak myślę, co te świnie zrobiły. Też jesteśmy ludźmi, ojcami.

Ostatecznie Tomasz Komenda został ułaskawiony, a 15 marca 2018 sąd okręgowy we Wrocławiu z urzędu warunkowo zwolnił mężczyznę z odbywania kary. Wnikliwa analiza akt ujawniła, że był on zupełnie niewinny i odbywał karę za innego, grasującego na wolności przestępcę. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Polski złoty w odwrocie. Efekt? Wysokie opłaty i drogie kredyty
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć

Źródło: Wirtualna Polska