Tomasz Komenda. (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Września 2020

"Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej

Tomasz Komenda od wielu lat był ofiarą systemu sprawiedliwości. Dopiero po 18 latach pobytu w zakładzie karnym Sąd Najwyższy uznał, że postawione mu zarzuty były bezzasadne. Nie każdy jest przekonany o jego niewinności. W ostatnim czasie głos w sprawie zbrodni miłoszyckiej zabrała matka ofiary.

Od 1996 roku ciągnie się przerażająca sprawa zbrodni, do której doszło w niewielkiej miejscowości, w Miłoszycach. Podczas hucznej zabawy sylwestrowej 15-letnia dziewczyna została pobita, wykorzystana seksualnie, a następnie pozostawiona na pewną śmierć. Organy ścigania natychmiastowo wskazały winnego, którym miał być Tomasz Komenda. W 2001 roku skazano mężczyznę za czyny, których się nie dopuścił. Nie każdy jednak wierzy w jego niewinność.

Obrazy WTV"Wiadomości" odpłynęły. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?Czytaj dalej

Tomasz Komenda powinien siedzieć w więzieniu? Oburzające deklaracje matki ofiary

Przypomnijmy, że już w najbliższej przyszłości wrocławski wymiar sprawiedliwości wyda wyrok w sprawie Ireneusza M. oraz Norberta B. Zdaniem oskarżycieli to właśnie oni doprowadzili do tragedii. W wyniku dochodzenia wykazano, że ich DNA znajdowało się na ciele zmarłej. Prokuratura domaga się kary dożywotniego pozbawienia wolności dla meżczyzn. Podczas procesu próbowano zmieniać skład sędziowski oraz przeprowadzać kolejne ekspertyzy. Nie pomogło to jednak oskarżonym w ponownym przedłużeniu sprawy.

Niespodziewane słowa Katarzyny Cichopek w Niespodziewane słowa Katarzyny Cichopek w "Pytanie na śniadanie". Widzowie nie wytrzymaliCzytaj dalej

Rodzice ofiary wciąż nie wierzą w niewinność Tomasza Komendy. Ojciec 15-latki w ostrych słowach komentował działalność Komendy. - Film o tobie bez dziewczyny zgwałconej przez ciebie jest nic nie wart, prosiliśmy dajcie temu dziecku spokojnie leżeć w grobie - mówił Krzysztof K. Jego wypowiedź przytoczył portal Fakt.pl. Również mama wykorzystanej nastolatki deklarowała, że Komenda powinien przebywać w więzieniu. Publicznie domaga się kary śmierci dla oprawców swojej córki. - Kara powinna być dwa razy gorsza od tego co zrobili mojej Małgosi. Miała prawo żyć, miała prawo żyć jak chce. Ten bandyta zwyrodniały powinien wtedy siedzieć w domu z żoną, wiadomo po co przyjechał na dyskotekę. A Norberta B. nadal się wszyscy boją, a mnie wytykają palcami. Żądam kary śmierci - deklarowała mama dziewczyny podczas ostatniej rozprawy sądowej. Jej słowa przytoczył portal Fakt.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Nęka cię ból głowy? Połączenie 3 składników zdziała prawdziwe cuda, dolegliwość zniknie jak ręką odjął

Tomasz Komenda odniósł się do zarzutów, jakie padły ze strony rodziny zabitej dziewczyny. W programie "Dzień dobry TVN" wydał ważny apel. - Chciałbym się zwrócić tutaj i podczas programu na żywo, z czego zdaję sobie sprawę, chciałbym się zwrócić do ojca ofiary, że jeszcze raz będzie mnie oczerniał i mówił, że to ja jestem prawdziwym sprawcą, który skrzywdził ich córkę, to spotkamy się na drodze sądowej - ostrzegał mężczyzna. Wspólnie z Anną Walter nie mogą znieść bezpodstawnych oskarżeń. - Ostrzegam po raz ostatni, że jeszcze raz zobaczę jakieś wpisy. Bardzo panu współczuję, ale to nie ja skrzywdziłem pana córkę - dodał. Wiele wskazuje na to, że apele nie przekonały rodziny nastolatki.

Czy 500 plus powinno zostać zwiększone? Minister zabrał głos, wszystko stało się jasneCzy 500 plus powinno zostać zwiększone? Minister zabrał głos, wszystko stało się jasneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miała zapłacić mandat za odmowę obsługi klientki bez maseczki. Sąd jednak zaskoczył decyzją
  2. Warszawa sparaliżowana, ludzie wyszli na ulice, ogromne korki. Policja próbuje opanować sytuację
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: [Dzień dobry TVN/Fakt]