Tomasz Grodzki. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Stycznia 2020

Grodzki ujawnił swoj żal. "Popełniłem błąd"

Tomasz Grodzki zaznaczył, że słowa, w których porównał nienawiści, której doświadcza, do sprawy księdza Popiełuszki, były wypowiedziane w emocjach. "Mogę za to przeprosić", mówi marszałek Senatu.

– Doświadczam tego, czego wielu ludzi w Polsce już doświadczało. Doświadczam nienawiści, zorganizowanego hejtu, tak jak w większym stopniu doświadczał Paweł Adamowicz czy ksiądz Jerzy Popiełuszko – powiedział Grodzki. Jego słowa nie spotkały się ze zrozumieniem polskiego społeczeństwa. Wielu ludzi zaznaczało, że porównania do tragicznie Adamowicza i Popiełuszki zmarłych są wysoce nie na miejscu.

Do słów marszałka odniósł się m.in dziennikarz Patryk Słowik. "I naprawdę nie wszystko trzeba postrzegać partyjnie... Nie podobają mi się ataki na Tomasza Grodzkiego. Dawałem temu wielokrotnie wyraz. Ale nie podoba mi się też, gdy prof. Grodzki porównuje swoją sytuację do Pawła Adamowicza i Jerzego Popiełuszki (sic!)", napisał na Twitterze.

Marszałek Senatu odniósł się do swoich kontrowersyjnych słów w programie rp.pl "#RZECZoPOLITYCE". Grodzki stwierdza, że przesadził.

Nie do wiary. Ksiądz zwrócił się do Jurka Owsiaka z niesamowitym gestemNie do wiary. Ksiądz zwrócił się do Jurka Owsiaka z niesamowitym gestemCzytaj dalej

Tomasz Grodzki: mam do siebie żal

– W emocjach to powiedziałem. To rzeczywiście była przesada. Mam do siebie żal – stwierdza w rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Jackiem Nizinkiewiczem. Marszałek dodał, że jest gotów przeprosić osoby, które poczuł się urażone jego słowami: – Mogę ich za to przeprosić. Nie wstydzę się przyznać do błędu.

Grodzki po raz kolejny zaznaczył, że stawiane mu zarzuty przyjmowania łapówek są nieprawdziwe. – Nigdy nie brałem pieniędzy, ani tym bardziej nigdy nie uzależniałem wykonania żadnych czynności od wpłaty jakichś pieniędzy – twierdzi.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Media: Meghan Markle i książę Harry rozstali się. To dlatego postanowili opuścić rodzinę królewską?

4. Ślub nie wystarczy, aby dostać rentę po zmarłym małżonku. Przełomowa decyzja sądu

5. Policja blokuje "Marsz Tysiąca Tóg"? Niepokojące doniesienia

6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy