The Voice of Poland. Instagram/voiceofpoland
Źródło: Instagram/voiceofpoland
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Lipca 2020

W ostatniej chwili stracił pracę w "The Voice of Poland" na antenie TVP. Był niewygodny

"The Voice of Poland", emitowane na antenie TVP jest jednym z najpopularniejszych talent show w Polsce. Od 2011 roku wyprodukowano już 10 edycji programu, który dla wielu artystów stanowił trampolinę do ogólnokrajowej kariery. Choć format z założenia jest zupełnie neutralny światopoglądowo, wywołał już niejedną kontrowersje. Jest to w dużej mierze związane z profilem jego nadawcy - Telewizją Polską.

Choć dziś niewiele osób o tym pamięta, kiedy wzorowany na międzynarodowym "The Voice" program debiutował na polskim rynku, jednym z trenerów, szkolących uczestników miał być Adam Darski, znany pod scenicznym pseudonimem "Nergal". Jego angaż wywołał ogromne kontrowersje w środowisku katolickim. Do debaty nad domniemaną niestosownością jego zatrudnienia dołączyli się nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie, ówczesny prezes TVP, Juliusz Braun zapewnił, że "Nergal" nie pojawi się w kolejnych edycjach.

Czy Anna Jantar miała szansę przeżyć? Kulisy katastrofy sprzed lat są zaskakująceCzy Anna Jantar miała szansę przeżyć? Kulisy katastrofy sprzed lat są zaskakująceCzytaj dalej

TVP po 2016 roku

Realia polskiej sceny politycznej i medialnej znacząco zmieniły się od tamtego czasu. Możnaby zakładać, że po 11 latach od zamieszania z "Nergalem", artysta nie wzbudziłby już takich emocji. Tymczasem, od kiedy fotel prezesa zarządu TVP, w 2016 roku objął Jacek Kurski (obecnie członek zarządu), Telewizja Polska zdaje się być jeszcze bardziej powściągliwa w dobiorze swoich pracowników. Nawet, jeśli mówimy o stanowiskach w programach o zupełnie apolitycznym profilu.

Przekonał się o tym doskonale Krzysztof Zalewski, artysta, którego kojarzyć możecie m.in. z udziału w kultowym programie "Idol". Piosenkarz w ostatnim czasie zajmował się nie tylko muzyką. Postanowił przyłączyć się do bojkotu radiowej Trójki po tym, jak stacja zbojkotować miała piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Chwytliwy utwór w satyryczny sposób odnosił się do sprawy wjazdu Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim. Warto wspomnieć, że prezes PiS grób swojej matki odwiedził mimo restrykcji sanitarnych.

Czy istnieją jakiekolwiek pieniądze, które są w stanie zwrócić zabraną wolność Tomaszowi Komendzie? Luki polskiego systemu penitencjarnegoCzy istnieją jakiekolwiek pieniądze, które są w stanie zwrócić zabraną wolność Tomaszowi Komendzie? Luki polskiego systemu penitencjarnegoCzytaj dalej

"The Voice of Poland" zmienia prowadzącego

Zalewski po usunięciu ze strony Trójki notowania, w którym wygrywała piosenka Kazika, postanowił wystosować mocny apel. - Kumpel właśnie mi napisał, że lecę w Trójce. Wiem, że nie mam na to wpływu, ale chcę uprzejmie zaznaczyć, że nie życzę sobie tego. Mam nadzieję, że Trójka, na której się wychowałem wróci jeszcze, ale to, co jest teraz, nie ma z nią nic wspólnego. Wasz Z. - napisał pod zdjęciem, na którym pokazywał środkowy palec.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Po 500 plus na wakacje nie składasz wniosku, ale też nie dostaniesz ot tak. W systemie jest haczyk

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje natomiast, że przedsiębiorcy interpretujący niejasne przesłanki na swoją korzyść, nie powinni czuć się zagrożeni kontrolą. Eksperci są zgodni, że obawy powinni mieć natomiast wszyscy, którzy celowo wprowadzili ZUS w błąd, w celu wyłudzenia świadczeń.

Okazuje się, że produkcja "The Voice of Poland" właśnie w piosenkarzu upatrywać miała idealnego kandydata na trenera w 11. edycji. Ostatecznie jednak, jego miejsce zajęła Urszula Dudziak. Okazuje się, że taka a nie inna decyzja produkcji mogła być podyktowana względami politycznymi.

- Krzysztof Zalewski był idealnym kandydatem na trenera w "The Voice of Poland". Ma wiernych fanów, którzy dla niego z chęcią oglądaliby program, co podniosłoby oglądalność. Poza tym sam występował w talent-show, więc doskonale wiedziałby, co poradzić młodym artystom ze swojej drużyny i mógłby przekazać im spore doświadczenie. Umowa była już gotowa, jednak ostatecznie została zerwana, ponieważ Krzysiek mocno zaangażował się w bojkot radiowej Trójki po tym, jak z listy przebojów został zdjęty utwór Kazika - zdradza portalowi plotek.pl osoba związana z produkcją.

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy ekipę "The Voice of Poland" z ostatniej edycji programu.

Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu pod zdjęciem kardynała Dziwisza. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu pod zdjęciem kardynała Dziwisza. "Sto lat młodej parze"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Nikt się nie spodziewał, nagły protest przed TVP. Strajkujący zapowiadają głodówkę
  3. Kaczyński mówił o podwyżce płacy minimalnej do 3 tys. zł. Pomysł bez realizacji?
  4. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  5. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  6. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii
  7. Stało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumienia

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]