Test na koronawirusa dla wszystkich chętnych?. pixnio.com (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: pixnio.com (zdjęcie ilustracyjne)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Kwietnia 2020

W przyszłym tygodniu każdy chętny będzie mógł zrobić sobie test na obecność koronawirusa. Znamy cenę, oferowaną przez laboratorium z Sosnowca

Test na koronawirusa dla wszystkich chętnych? Dotyczy to głównie mieszkańców Katowic i okolic. Z taką usługą wychodzi Laboratorium Genetyczne Gyncentrum z Sosnowca. Wyniki będzie można poznać w ciągu zaledwie doby. Jednak niestety nie za darmo. Jaka będzie cena badania i od kiedy będzie możliwe do wykonania?

Od 22 kwietnia (środa) odwiedzając specjalne stanowisko przy Galerii Libero w Katowicach, każdy chętny będzie mógł poddać się testom na obecność koronawirusa. Taką usługę dla osób prywatnych oferuje Laboratorium Genetyczne Gyncentrum z Sosnowca. Na wyniki nie trzeba będzie czekać kilka dni, bowiem mają być znane do 24 godzin, koszt takiego badania zaś jest niestety płatny - wyniesie aż 500 zł.

Największy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekNajwiększy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekCzytaj dalej

Test na koronawirusa dla wszystkich chętnych?

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum z Sosnowca akredytowane jest przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Od poniedziałku uruchamia się także specjalny punkt pobrań, który będzie się odbywał we własnych samochodach interesantów. Będzie działać to w ten sposób, że wszyscy chętni, którzy zarejestrują się wcześniej na stronie internetowej laboratorium, będą mogli przyjechać we wskazane miejsce i bez wychodzenia z samochodu poddać się testom na obecność wirusa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikony
2. Nagła akcja policji na stadionie w Radomiu. Na murawie wylądował Black Hawk. Co się dzieje?

Pierwsza strefa diagnostyczna COVID-19 "drive thru" powstaje na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, tuż przy siedzibie Gyncentrum. Druga powstanie w pobliżu rampy przeładunkowej przy Galerii Libero w Katowicach. Wymaz pobierany będzie przez wykwalifikowany personel medyczny przy zachowaniu wszelkich procedur epidemiologicznych. Następnie próbka trafiać będzie do pracowni wirusologii Laboratorium Genetycznego Gyncentrum i zostanie poddana testom genetycznym.

Aby skorzystać z tej usługi, należy pierw wypełnić formularz online, znajdujący się na stronie internetowej Gyncentrum. W odpowiedzi zostanie wyznaczony termin i miejsce pobrania próbek. Płatność tylko za pomocą karty, na miejscu. Należy mieć przy sobie także dowód osobisty. Wyniki badań przesyłane będą drogą mailową do 24 godzin od czasu pobrania próbki. Koszt testu na koronawirusa to 500 zł. Testom poddać może się każdy chętny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Będzie druga fala koronawirusa, włoski ekspert WHO jest pewien. Podał termin

Źródło: katowice24.info