Tesco. 6-latka znalazła list od chińskich więźniów. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Tesco_mielec.jpgŹródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Tesco_mielec.jpg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Grudnia 2019

Kupiła kartkę świąteczną w Tesco. W środku znalazła przerażającą prośbę

Tesco w Wielkiej Brytanii. 6-cio letnia Florence Widdicombe kupiła w hipermarkecie świąteczną kartkę przedstawiającą kota w czapce św. Mikołaja. W środku znalazła wiadomość od chińskich więźniów.

"Prosimy, pomóżcie nam i powiadomcie organizacje ochrony praw człowieka", przeczytała zaskoczona dziewczynka.

Jak wygląda życie dzieci księży i ich matek? Jak wygląda życie dzieci księży i ich matek? "Pod sutanną są bokserki"Czytaj dalej

Tesco: kartki wycofane ze sprzedaży

Nadawcy wiadomości twierdzili, że są zmuszani do pracy. Jak dodaje Wprost, "chcieli również, aby o sprawie dowiedział się Peter Humphrey, brytyjski dziennikarz, który w latach 2013-2015 siedział w więzieniu Quingpu w Szanghaju".

Humphrey odniósł się sprawy. Stwierdził, że więźniowie przetrzymywani Szanghaju przebywają w strasznych warunkach. Zaznaczył również, że przypuszcza, kto mógł być autorem listu, jednak z uwagi na dobro tej osoby nie ujawni jej tożsamości. Dziennikarz dodał, że "za jego czasów" praca w więzieniu nie była obowiązkowa. Jego zdaniem wielu chińskich więźniów ma przebywać w szanghajskim więzieniu na podstawie nieprawdziwych zarzutów.

Popularna sieć supermarketów i hipermarketów nie pozostawiła sprawy bez odpowiedzi. Produkcja kartek w fabryce w Szanghaju miała zostać wstrzymana, a kartki, które już trafiły do sklepów, zostały wycofane ze sprzedaży. "Czujemy odrazę wobec faktu wykorzystywania pracy więźniów. Nigdy byśmy do tego nie dopuścili", zapewniają przedstawiciele Tesco.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Tusk ujawnił treść wzruszającej rozmowy z córką. Wiemy, dlaczego nie wystartował w wyborach

4. Czasopismo organizuje obrzydliwy konkurs związany z "M jak Miłość". Jak można było dopuścić do czegoś takiego?

5. Polański przerywa milczenie. Reżyser miał między innymi kupić dziecko

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News