Tesco planuje grupowe zwolnienia. Pracę straci niemal tysiąc osób.. Jakub Kamiński/East News
Źródło: Jakub Kamiński/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Września 2020

Fatalne informacje dla setek osób w całej Polsce. Tesco podjęło decyzję, nie ma odwrotu

Tesco planuje grupowe zwolnienia. O problemach finansowych oraz sprzedażowych sieć supermarketów informowała już wielokrotnie. W wyniku likwidacji sześciu hipermarketów oraz platformy do zakupów internetowych pracę straci niemal tysiąc osób, przekazał portal Wiadomoscihandlowe.pl.

Tesco zapowiedziało zwolnienia grupowe związane z zamknięciem sześciu hipermarketów należących do sieci. W najnowszym komunikacie, którego treść przytacza serwis internetowy Radia Zet, spółka poinformowała, że zdecydowano również zamknąć umożliwiający zakupy internetowe e-sklep. W związku ze wspomnianymi zmianami należąca do brytyjskich inwestorów firma zdecydowała przeprowadzić masowe zwolnienia. W efekcie bez pracy zostanie nawet 899 pracowników polskich placówek.

Jest specjalne ostrzeżenie, GIS nie zostawia wątpliwości. Może dotyczyć także ciebieJest specjalne ostrzeżenie, GIS nie zostawia wątpliwości. Może dotyczyć także ciebieCzytaj dalej

Tesco zapowiada grupowe zwolnienia

Problemy, jakich spółka doświadcza na polskim rynku, nie należą do nowości. Tym razem sieć zdecydowała się zamknąć część hipermarketów, a także zrezygnować z platformy umożliwiającej e-zakupy, wskazuje radiozet.pl. W opublikowanym przez przedstawicieli Tesco komunikacie poinformowano, że sklep internetowy funkcjonował będzie jedynie do końca października bieżącego roku.

Poznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęciePoznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęcieCzytaj dalej

Dyrektor Zarządzający Tesco Polska Martin Behan, którego wypowiedź przytoczono w oficjalnym oświadczeniu, przekazał, że zapowiadane przez firmę zmiany są bezpośrednio związane z przejęciem istotnej części biznesu przez duńską grupę Salling. Radio Zet zaznacza, że wszystkie transakcje zostaną dokładnie zbadane Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczne wieści na początek roku szkolnego. Są ranne dzieci, służby robią, co mogą
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem

– Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi. Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów – wskazał przedstawiciel Tesco, Martin Behan.

Potwierdzono, że klienci będą mogli korzystać z internetowych zakupów jeszcze przez najbliższe dwa miesiące. Wspomniane powyżej placówki Tesco zostaną z kolei zamknięte 31 października. Mowa o hipermarketach znajdujących się: przy ul. Połczyńskiej w Warszawie, w Bielsku- Białej przy ul. Warszawskiej, w Opolu przy ul. Ozimskiej, w Łodzi przy ul. Widzewskiej, w Gdyni przy ul. Nowowiczlińskiej, a także w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Kaliskiej.

Tesco przekazało, że finalnie zamierza zejść z polskiego rynku i skupić się na rozwoju firmy w innych krajach. W efekcie około 300 sklepów (jak również centra dystrybucyjne) przejdą w posiadanie sieci handlowej Netto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Morawiecki w kinie bez maseczki. Tak, premier złamał zalecenie rządu
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcji

Źródło: radiozet.pl