Teresa Lipowska. Wikimedia/EjdzejŹródło: Wikimedia/Ejdzej
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Czerwca 2020

Teresa Lipowska ujawniła wysokość swojej emerytury. Ręce opadają

Teresa Lipowska jest najpopularniejszą, serialową babcią w Polsce. Większość z nas kojarzy ją, jako Barbarę Mostowiak z "M jak Miłość". Mimo sędziwego wieku 82 lat, wciąż jest aktywna zawodowo oraz chętnie pokazuje się publicznie i udziela wywiadów. W jednym z nich, kilka miesięcy temu, ujawniła wysokość swojej emerytury. Ciężko wyżyć miesiąc za takie pieniądze.

Jakiś czas temu Teresa Lipowska nie kryła swojego oburzenia brakiem refundacji leków. W jednym z lutowych odcinków "Pytanie na Śniadanie" TVP jasno wyraziła swoje zdanie i opowiadała m.in. o życiu seniorów w Polsce oraz w słowach krytycznych skomentowała politykę PiS.

Obrazy WTV"Fabryka dzieci" w prywatnym mieszkaniu. Sąsiedzi skarżyli się na krzyki, dokonano przerażającego odkryciaCzytaj dalej

"Mieliśmy mieć dużo darmowych leków... Gdy ostatnio byłam w aptece, nie udało mi się z dziewięciu mieć ani jednego darmowego... Dziękuję bardzo za opiekę" - powiedziała oburzona i poirytowana Teresa Lipowska antenie TVP. - Obiecali darmowe leki, ale kto je widział? - pytała.

Teresa Lipowska ujawniła wysokość swojej emerytury

Aktorka walczy o prawa seniorów i głośno mówi o swoich problemach i sprawach, które leżą jej na sercu. - Dla seniorów chciałabym większego zainteresowania. Oczywiście mówi się dużo, robi się mniej. Moim marzeniem było, żeby się tyle robiło, ile się mówi. I wtedy może będzie nam lepiej - mówiła ostatnio. Teresa Lipowska ujawniła przy tym także wysokość swojej emerytury, podkreślając, że gdyby nie rola w "M jak miłość", to trudno byłoby jej przeżyć do pierwszego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

- Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - wyjawiła w rozmowie z "Super Expressem".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: Super Express, TVP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News