Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Lutego 2020

Teresa Lipowska ujawniła wysokość swojej emerytury. Jest zaskoczenie

Teresa Lipowska to najpopularniejsza serialowa babcia w naszym kraju. Aktorka najbardziej znana jest z roli Barbary Mostowiak z "M jak Miłość". Mimo sędziwego wieku 82 lat, wciąż jest aktywna zawodowo oraz chętnie pokazuje się publicznie i udziela wywiadów. W jednym z nich ujawniła niedawno wysokość swojej emerytury. Ciężko wyżyć miesiąc za takie pieniądze.

Jakiś czas temu Teresa Lipowska nie kryła swojego oburzenia brakiem refundacji leków. W programie "Pytanie na Śniadanie" TVP jasno wyraziła swoje zdanie i opowiadała m.in. o życiu seniorów w Polsce oraz w słowach krytycznych skomentowała politykę PiS.

"Mieliśmy mieć dużo darmowych leków... Gdy ostatnio byłam w aptece, nie udało mi się z dziewięciu mieć ani jednego darmowego... Dziękuję bardzo za opiekę" - powiedziała oburzona i poirytowana Teresa Lipowska antenie TVP.

- Obiecali darmowe leki, ale kto je widział? - pytała.

Polaków czeka głodowa emerytura? Prognozy, o których rząd nie wspomniPolaków czeka głodowa emerytura? Prognozy, o których rząd nie wspomniCzytaj dalej

Teresa Lipowska ujawniła wysokość swojej emerytury

Aktorka walczy o prawa seniorów i głośno mówi o swoich problemach i sprawach, które leżą jej na sercu.

- Dla seniorów chciałabym większego zainteresowania. Oczywiście mówi się dużo, robi się mniej. Moim marzeniem było, żeby się tyle robiło, ile się mówi. I wtedy może będzie nam lepiej - mówiła ostatnio.

Teresa Lipowska ujawniła przy tym także wysokość swojej emerytury, podkreślając, że gdyby nie rola w "M jak miłość", to trudno byłoby jej przeżyć do pierwszego.

- Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - wyjawiła w rozmowie z "Super Expressem".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Wszystkich wryło. Andrzej Duda opublikował słowa o córce Tomasza Lisa, o co chodzi?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News