Telewizja Republika opisuje historię adopcji
Źródło: Instagram/trapaluca
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Listopada 2019

Telewizja Republika poinformowała o pięknej adopcji dziecka z zespołem Downa. Pominęła jeden fakt

Telewizja Republika opublikowała na swoim portalu artykuł, opisujący wzruszającą historię 41-letniego Włocha, Luci Trapanese, który bardzo chciał zostać ojcem. Przeszedł niełatwą procedurę i w końcu, udało mu się adoptować Albę, dziewczynkę z zespołem Downa. Telewizja opisała każdy detal sprawy, poza jednym, dosyć kluczowym.

Luca jest wolontariuszem, pracującym w Nepalu. Wybrał tę drogę po odbyciu pielgrzymki do Lourdes, gdzie spotkał setki, szukających ukojenia, niepełnosprawnych osób. Prawdopodobnie nigdy nie wybrałby się w tę podróż, gdyby nie jego traumatyczne doświadczenia z młodości. Najlepszy przyjaciel 14-letniego Luci, Diego, zmarł w przeciągu 9 miesięcy od diagnozy czerniaka.

Kolejne problemy dyrektorki zoo w Poznaniu. Otrzymała absurdalny zarzut karnyKolejne problemy dyrektorki zoo w Poznaniu. Otrzymała absurdalny zarzut karnyCzytaj dalej

Od tamtej pory Luca oddał się działalności charytatywnej. Założył organizację "A Ruota Libra Otus", która aktywizuje młode osoby z niepełnosprawnościami. Mężczyzna pragnął jeszcze jednego - zostać ojcem. Dzięki zmianom we włoskim prawie, wdrożonym w 2017, Luca mógł adoptować dziecko, jako samotny gej. No właśnie. O tym Telewizja Republika zapomniała wspomnieć.

Telewizja Republika nie poinformowała, że Luca Trapanese jest gejem

41-letni Włoch w końcu mógł spełnić swoje marzenie i adoptował malutką dziewczynkę z zespołem Downa. Znana z prawicowego charakteru i ataków na środowisko osób LGBT Telewizja Republika, opisała ich historię bardzo dokładnie, pomijając fakt, iż Luca jest gejem. Internauci mają z artykułu używanie.

"Luca jest katolikiem i gejem. Cieszę się, że Telewizja Republika idzie z duchem czasu i popiera adopcje dzieci przez gejów. Nareszcie!", "Nareszcie. Telewizja Republika rozpływa się nad adopcją słodkiej dziewczynki. I to przez geja! Cudowna historia. Idzie normalność. Dziękuję!" - czytamy wśród komentarzy.

Jakikolwiek był zamiar medium, najważniejsze, że wyszło na dobre.

Luca ze swoją córką Albą