Telemarketerzy. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Listopada 2019

Prosty sposób na telemarketerów. Rozłączają się po wypowiedzeniu jednego zdania

Telemarketerzy nie odpuszczają, mimo wprowadzania rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Tzw. RODO obliguje ich do spełniania złożonych przepisów, ale nie powstrzymuje przed wykręcaniem kolejnych numerów. Przedstawiamy prosty sposób na to, jak się ich pozbyć.

O metodzie na natrętnych telemarketerów poinformował na łamach tech.wp.pl, Bolesław Breczko. Dziennikarz, zgłębiając przepisy o ochronie danych, odkrył, jak przy ich użyciu sprawić, aby nasz niechciany rozmówca sam rzucił słuchawkę.

Telemarketerzy na pewno się rozłączą, jeśli skorzystasz z tej metody

Jak informuje Breczko, telemarketerzy mogą zadzwonić do danej osoby tylko, jeśli jej numer zdobyli legalnie, a ona sama wyraziła zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych. Przedstawiając się, powinien poinformować w jakim celu dzwoni oraz poprosić o zgodę na dalszą rozmowę. Jeśli tego zarządamy, musi poinformować, kto jest administratorem naszych danych.

Za PRL-u gościł na każdym, świątecznym stole. Ponura prawda o kultowej potrawieZa PRL-u gościł na każdym, świątecznym stole. Ponura prawda o kultowej potrawieCzytaj dalej

Do tej pory dziennikarz korzystał z metody, polegającej właśnie na zadaniu pytania o administratora. Następnie informował, że nie zgodził się na dodanie do bazy danych.

Telemarketerzy są jednak coraz sprytniejsi. Ostatnio, sugerują, że numer został wygenerowany losowo.

W tego typu sytuacji wystarczy wypowiedzieć jedno zdanie: system generowania numerów jest niezgodny z prawem. Dziennikarz, wypowiadając formułkę, prosi jeszcze o adres firmy i, jak zapewnia, przerażeni wizją zgłoszenia do UKE i UOKiK telemarketerzy, sami się rozłączają.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Szczeniaki z krzyżówki jamnika i pitbulla są niesamowite. Nieziemski wygląd

2. Beata Tyszkiewicz rozbrajająco o swoich uzależnieniach. "Zawsze trzeba mieć co rzucić"

3. Ksiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widzą

4. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News