Tadeusz Rydzyk Radio Maryja
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=SDU5YmqDktk
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Grudnia 2019

Szycha u Rydzyka. Trochę go poniosło

Tadeusz Rydzyk i jego telewizja często miewają ważnych gości. Zwykle, rzecz jasna, są nimi ludzie przychylni Ojcu Dyrektorowi i jego działalności. Nie inaczej było i tym razem. Można nawet uznać, że gościa redemptorysty delikatnie poniosło.

Najciekawszym w tej sytuacji zdaje się być to, że wspomnianym gościem był członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prof. Janusz Kawecki, bo o nim mowa, gościem Telewizji Trwam. Jego zdaniem Polska może zawdzięczać swój obecny kształt Radiu Maryja.

– Gdyby nie było tej rozgłośni – Radia Maryja i tych dzieł, które wokół w tym klimacie powstały, Polska byłaby zupełnie inna. Odczuwamy to na każdym kroku. (…) Dzięki tej rozgłośni i dzięki inicjatywie aktywnych słuchaczy, których nazywamy Rodziną Radia Maryja, odczuwamy, jak dużo nas jest – mówił w Telewizji Trwam.

Abp Jędraszewski żali się na nagonkę po słowach o Abp Jędraszewski żali się na nagonkę po słowach o "tęczowej zarazie". Nie zamierza się z nich wycofaćCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk i jego imperium

Prof. Janusz Kawecki jest nie tylko fanem działalności Radia Maryja, ale również autorem książki "Prawda o »Imperium Ojca Rydzyka«". Pisze w niej m.in. o rozwoju rozgłośni Ojca Rydzyka oraz swoim wkładzie w tenże rozwój.

– W pewnym okresie, poczynając od 1997 roku, kiedy powstał Zespół Wspierania Radia Maryja, zaprosiłem kilka osób z dziedziny nauki i kultury. Potem w kilku kadencjach towarzyszyliśmy rozgłośni w odbijaniu tych zarzutów, pokazując ich nieprawdę, a co najważniejsze mogliśmy, współpracując z rozgłośnią, jednocześnie być przekazem ze strony Rodziny Radia MaryjaW pewnym okresie, poczynając od 1997 roku, kiedy powstał Zespół Wspierania Radia Maryja, zaprosiłem kilka osób z dziedziny nauki i kultury. Potem w kilku kadencjach towarzyszyliśmy rozgłośni w odbijaniu tych zarzutów, pokazując ich nieprawdę, a co najważniejsze mogliśmy, współpracując z rozgłośnią, jednocześnie być przekazem ze strony Rodziny Radia Maryja – mówił prof. Kawecki.

Zauważył równiez, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku: – Coraz bardziej raduje się serce. Raduje się, bo wszystkie przepowiednie pesymistów, sceptyków nie sprawdzają się. Jest wręcz przeciwnie – rozrasta się Rodzina Radia Maryja, coraz aktywniejsi są słuchacze Radia Maryja, i to środowisko włącza w swoją aktywność również Telewizję Trwam i wszystkie inne dzieła, które łączą się z tymi inicjatywami.

Niedawno Radio Maryja świętowało swoją 28. rocznicę powstania pod hasłem „Głosić Chrystusa Pana z Maryją”.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Krzysztof K. brutalnie napadnięty. Tragedia byłego kandydata na prezydenta

4. GIS ostrzega! Sprawdź, czy w czasie przedświątecznych zakupów nie wybrałeś ryb zanieczyszczonych groźnymi bakteriami

5. Andrzej Duda jednak bez szans na drugą kadencję? Wyniki sondażu to dla niego złe wieści

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów