Maciej Radwan i Piotr Fronczewski. Bartman Sobex/YouTube/screen
Źródło: Bartman Sobex/YouTube/screen
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 7 Września 2020

Pamiętacie "Tata, a Marcin powiedział"? Nie uwierzycie, co teraz robi gwiazdor kultowego serialu sprzed lat

Przyszedł na świat w 1984 roku, a zaledwie 9 lat później rozbawiał całą Polskę występując u boku Piotra Fronczewskiego w serialu emitowanym przez TVP1 - „Tata, a Marcin powiedział”. Dziś zajmuje się czymś całkowicie innym, jednak nie wyklucza powrotu przed kamerę.

Po krótkiej przygodzie aktorskiej, Mikołaj Radwan postanowił całkowicie odmienić swoje życie i został programistą. Mimo zmiany branży nie porzucił planów dotyczących swojej kariery przed kamerą. W rozmowie z dziennikarzami portalu „naTemat” zdradził swoje plany.

Ksiądz Jarosław miał dopuścić się okropnych czynów wobec dzieci. Mimo oskarżeń został katechetąKsiądz Jarosław miał dopuścić się okropnych czynów wobec dzieci. Mimo oskarżeń został katechetąCzytaj dalej

Czym zajmuje się aktor znany z serialu „Tata, a Marcin powiedział”?

W rozmowie z dziennikarzami „naTemat” Mikołaj Radwan przyznał, że nie wie co przyniesie przyszłość i nie ma przygotowanego specjalnego planu. „Zacytuję tekst Jokera z filmu „Mroczny rycerz”: „Czy naprawdę wyglądam na kolesia, który ma plan”? Pytanie mnie o takie rzeczy ma średni sens, bo mój pomysł na życie zmieniał się wiele raz i… jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa; nie wiem co przyniesie przyszłość. Widzisz, mam trzy wielkie pasje, które staram się jakoś upchnąć w życiu: aktorstwo, komputery i sport, kolejność dowolna” – mówi Mikołaj Radwan. „Aktorstwo zbyt często sprawia, że człowiek nie wie, co włożyć do garnka. Często mijają lata bądź wręcz całe dekady, a na horyzoncie nie pojawia się żadna sensowna rola. Artysta miota się pomiędzy kolejnymi castingami, szukając desperacko jakiegokolwiek angażu. (…) Z drugiej strony niewielka część aktorów – może jakieś 5 procent – może doświadczyć prawdziwej klęski urodzaju. Chodzi o totalne zawalenie robotą, które uniemożliwia normalne życie” – tłumaczy Radwan w "naTemat".

Gwiazda Gwiazda "Twoja twarz brzmi znajomo" doprowadziła widzów do łez. Trudno powstrzymać emocjeCzytaj dalej

Aktor „Tata, a Marcin powiedział” teraz tworzy gry

Mikołaj Radwan obecnie współpracuje z firmą Techland, zajmującą się produkcją gier komputerowych. Jednym z jej hitowych produkcji jest „Dying Light”, które swego czasu podbijało rynek gier komputerowych. Aktualnie wytwórnia pracuje nad drugą częścią gry, a Mikołaj Radwan należy do tego zespołu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne 2. Dodajesz cukier do ogórków kiszonych? Nawet szczypta potrafi zdziałać niebywałe cuda 3. Kiedy solisz rosół - na początku czy pod koniec gotowania? W zależności od odpowiedzi smak zupy może się diametralnie zmienić

Zapytany, czy dusza artystyczna odnajdzie się przed komputerem odpowiedział: „Przecież programowanie to naprawdę ciekawe zajecie! Wbrew pozorom nie ma tu nudy, niewiele jest rzeczy, które trzeba robić w sposób powtarzalny. Po prostu: jeżeli masz odrobinę oleju w głowie i widzisz, że jakąkolwiek czynność musisz powtarzać w kółko, to… piszesz odpowiedni program, a on wykonuje ją za ciebie. Dzięki temu możesz skupić się na pracy kreatywnej” – opowiada Radwan. Programista zdradził również jakie są szanse, że wkrótce zobaczymy go przed kamerą: „W tej chwili robię wszystko, żeby – w jakiejś formie – wrócić do aktorstwa – powiedział w rozmowie z „naTemat” Radwan znany z telewidzom z serialu "Tata, a Marcin powiedział".

Oto jak wyglądał prawie 30 lat temu:


Zdjęcie wykorzystane w artykule jest kadrem z serialu "Tata, a Marcin powiedział"

Źródło: [naTemat]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 142 zł na rękę więcej, cięcie urlopów i nowe odszkodowania. Idą zmiany w Kodeksie pracy
  2. Szarżowała na drodze, nagle zjechała na prawo. Poważny wypadek przy szkole, 23-latkę zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone