Tata. (zdj. Il. ) ; Myriam Zilles/Pixabay
Źródło: (zdj. Il. ) ; Myriam Zilles/Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Lipca 2020

Po biciu klękał z krzyżem w dłoniach, do kochanki kazał mówić ciociu. Damian w dzieciństwie przeżył niewyobrażalną tragedię, dziś ostrzega

Tata bił, a następnie się modlił. Zdradzał swoją żonę przez 16 lat na oczach swojego syna. Damian po latach odważył się przedstawić swoją historię opinii publicznej. W swoim poruszającym wpisie na Facebooku odniósł się też do planów wypowiedzenia konwencji stambulskiej. "Nie zmarnujcie tych lat walki o Waszą wolność. Nie podepczcie cierpienia dzieci i kobiet".

W ostatnich dniach Zjednoczona Prawica oraz Ordo Iuris zaczęło wdrażać inicjatywy dotyczące konwencji stambulskiej. Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro złożył oficjalny wniosek do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej o utworzenie zespołu do spraw wypowiedzenie aktu Rady Europy. Wyjaśnijmy, że ma on chronić przed przemocą domową. Zapisy dokumentu dotyczą nie tylko kobiet i dzieci, ale też mężczyzn. Zdaniem konserwatystów projekt ten jest przejawem "ideologii LGBT" przez wzgląd na zapis o płci społeczno-kulturowej.

Bohaterka Bohaterka "Nasz nowy dom" straciła wszystko. Motywacje sąsiada były straszniejsze, niż podejrzewaliśmyCzytaj dalej

Tata bił swoje dziecko i żonę. Damian po latach ujawnia: "Krew na ścianach, karetki pogotowia, wyzwiska i bezradność"

Na swoim Facebooku Damian opisał wydarzenia, z którymi zmagał się w dzieciństwie. "tata uderzył mnie pierwszy raz w twarz. Uderzył z pięści, bo próbowałem ratować mamę, którą dusił. Wyciągnąłem z szafy drucianą trzepaczkę do dywanów i zacząłem okładać ojca po plecach. Odwrócił się i już nic więcej nie pamiętam. Straciłem przytomność" - zaczyna swój wpis na Facebooku. Mężczyzna wyjaśnia, że następnego dnia rano, tata z płaczem zaczął prosić go o wybaczenie. Damian wskazuje, że ojciec po każdym pobiciu matki z krzyżem w dłoniach obiecywał, że więcej się to nie powtórzy. Tragedia rodzinna trwała 16 lat.

"Wcześniej, zanim mnie pierwszy raz uderzył, bił mamę. Po wszystkim zawsze klęczał, przysięgał trzymając w dłoniach krzyż zdjęty ze ściany i płakał. Jak więc mogła nie wybaczać?" - tłumaczy Damian.

Wyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekWyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekCzytaj dalej

Pewnego dnia, gdy jego tata wpadł w furię i zdemolował mieszkanie, mama Damiana zadzwoniła na numer alarmowy. Po złożeniu zawiadomienia usłyszała, że policjanci "Do pożycia małżeńskiego się nie wtrącają". "Którejś nocy uciekliśmy z mamą na boso ze zdemolowanego mieszkania. Rozwalił wszystko. Szyby, stoły, przewrócił meblościankę. Mama chwyciła nas za dłonie i pobiegliśmy w deszczu do jedynej budki telefonicznej na osiedlu, żeby wezwać pomoc, zadzwonić po milicję. Staliśmy pod tą budką, mama podniosła słuchawkę i wykręciła 997" - czytamy we wpisie Damiana na Facebooku.

"Mnie tata próbował zabić dwa razy. Raz chciał skręcić mi kark (sąsiad mnie uratował), drugi raz próbował zastrzelić pistoletem, ale nabój mu nie wypalił" - opowiada.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki

Tata kazał mówić Damianowi do swojej kochanki "ciociu". "Na ulicy wyzywał mamę od kure*, ciągle podejrzewając ją o zdrady, a ta moja mama wierna była, oddana całkowicie. Tata natomiast zdradzał regularnie. Z Bogusią, z rudą Dorotą i innymi. Po zdradach wracał do domu. Poniżał, znęcał się, także psychicznie i kłamał. [...] Krew na ścianach, karetki pogotowia, wyzwiska, ból brzucha i bezradność. [...] Sąsiadki przechodziły swoje piekła. Mężowie pili, demolowali, bili. Bez przerwy gdzieś jakieś awantury. Ktoś płakał, jakieś dzieci próbowały ratować mamę. Najgorzej było w soboty po wieczornej wódeczce ze znajomymi.
Pamiętam płacz, krzyk i wołanie o pomoc moich rówieśników w ich mieszkaniach" - tłumaczy na swoim Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!