tata. TVP/ScreenŹródło: TVP/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Grała Nel we "W pustyni i w puszczy". Niezwykle przykre, pożegnała właśnie swojego filmowego ojca

Filmowy tata "Nel", Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca. Przypomnijmy, że grał on z Karoliną Sawką w kultowej, polskiej produkcji "W pustyni i w puszczy". Znana aktorka postanowiła pożegnać swojego dawnego kolegę. Na swoim Instagramie opublikowała poruszający wpis.

Andrzej Strzelecki był niezwykle utalentowanym aktorem oraz reżyserem. Wykładał między innymi w Akademi Sztuk Teatralnych w Warszawie, gdzie pełnił też funkcję rektora. Zmarł w wyniku przegranej walki z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli. Wybitnego artystę żegnają jego współpracownicy z najróżniejszych planów filmowych.

Aż trudno uwierzyć, co Jacek Kurski z żoną zrobili tuż po wyjściu z kościoła. Nawet nie zdążyli się przebrać, do sieci trafiły zdjęciaAż trudno uwierzyć, co Jacek Kurski z żoną zrobili tuż po wyjściu z kościoła. Nawet nie zdążyli się przebrać, do sieci trafiły zdjęciaCzytaj dalej

Filmowy tata "Nel" z "W pustyni i w puszczy" zmarł 17 lipca. Karolina Sawka żegna Andrzeja Strzeleckiego

Andrzej Strzelecki odgrywał rolę w wielu znanych filmach oraz serialach. Mogliśmy zobaczyć go w takich produkcjach jak: "Przepraszam, czy tu biją?", "Ostatnim biegu", "Kuchni polskiej", "Przeprowadzki", "W pustyni i w puszczy", a nawet w programie Polsatu "Piramida". Aktor współpracował też z Tomaszem Stockingerem, który w rozmowie z "Wirtualną Polską" wspominał swojego przyjaciela.

Był jedną z największych gwiazd TVP. Dziś nie pozostawia na stacji suchej nitki, padły mocne słowaBył jedną z największych gwiazd TVP. Dziś nie pozostawia na stacji suchej nitki, padły mocne słowaCzytaj dalej

- Chciałbym Andrzejka przytulić, Chciałbym podziękować mu za to, że był wspaniałym kolegą i przyjacielem, a także partnerem w pracy przez całą moją ponad 40-letnią zawodową drogę. Był moim pierwszym reżyserem. Tak, Andrzej reżyserował nas na pierwszym roku. On zaczynał studiować reżyserię, a ja aktorstwo. Wtedy właśnie się poznaliśmy. Od tamtego czasu częściej albo rzadziej się widywaliśmy prywatnie i zawodowo. A ostatnie 20 lat to wiadomo, że bardzo intensywnie - opowiada Stockinger w rozmowie z "Wirtualną Polską".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Szykuje się nowa opłata, potężny cios w nasze portfele. Więcej zapłacimy za rachunki

Andrzej Strzelecki grał też tatę Nel z "W pustyni i w puszczy". Rolę dziewczynki otrzymała wówczas Karolina Sawka. Na swoim Instagramie umieściła wpis, w którym widzimy jej dawne zdjęcie z nieżyjącym aktorem. Przypomnijmy, że były to pierwsze kroki Sawki stawiane w karierze aktorskiej. Fotografie opisała, krótkim, ale poruszającym opisem. "Dziękuję filmowy Tato" - czytamy na Instagramie filmowej "Nel".

Tata

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z "w Pustyni i w Puszczy" emitowanego przez TVP 23.03.2001 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Tragedia na Pomorzu. Radiowóz nagle zaczął się toczyć, 32-latka w szpitalu

Źródło: [Wirtualna Polska/Instagram/Sawkowska]