Tata dziecka chorego i pogrążonego w śpiączce nagrał "podziękowania dla Sejmu".. Facebook/Rafał SmykowskiŹródło: Facebook/Rafał Smykowski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Lutego 2020

Tata chorej dziewczynki "podziękował" Lichockiej i rządowi. Wstrząsające nagranie

Tata dziecka chorego i pogrążonego w śpiączce nagrał "podziękowania dla Sejmu", pocierając się przy tym pod okiem, jak posłanka Lichocka. Jego filmik cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych i wywołuje sporo emocji. Co na to Sejm? Czy dumny jest ze swojej decyzji przekazania dwóch miliardów złotych na TVP zamiast na polskie szpitale i onkologię?

Ojciec chorej dziewczynki, która od dłuższego czasu pozostaje w śpiączce, zainspirowany parodią zachowania posłanki Joanny Lichockiej dokonanej przez aktora Macieja Stuhra i akcją #LichockaChallenge, postanowił sam nagrać podobny filmik i odnieść się do sprawy.

Maciej Stuhr na kontrowersyjnym nagraniu. Będzie burzaMaciej Stuhr na kontrowersyjnym nagraniu. Będzie burzaCzytaj dalej

Tata chorej dziewczynki nagrał "podziękowania dla Sejmu". Poruszające nagranie

W niezwykle poruszającym nagraniu zamieszczonym na Facebooku, pan Rafał, tata chorej Moniki, dziękuje Lichockiej i rządowi za "wsparcie". Filmik w ciągu 21 godzin został udostępniony ponad 84 tys. razy.

Sprawa dotyczy afery, którą od wczoraj żyje cała Polska. Bowiem podczas obrad posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec skierowany w stronę opozycji, kiedy to okazało się, że rząd przekazał 2 mld zł na media publiczne (TVP i Polskie Radio), zamiast np. na polskie szpitale i onkologię.

Posłanka tłumaczyła się jednak, że przesuwała tylko palcem pod okiem lub odgarniała włosy, nie mogąc zdecydować się na tylko jedną formę argumentacji. Wywołało to falę krytyki i oburzenia oraz kpin i żartów.

- Też chciałem nagrać swoje podziękowania dla Sejmu, w sprawie tych pieniędzy dla telewizji (TVP - red.) - mówi na nagraniu pan Rafał. - Jestem wzruszony tym, co się stało. Jestem tutaj z Monisią w szpitalu, Moni jest w śpiączce. Oczywiście nie ma tu na nic pieniędzy. Moni ma na dobę 30 minut ćwiczeń z fizjoterapii, czyli 23,5 godziny na dobę leży. I to jest właśnie wzruszające, bo ona leży i odpoczywa: mięśnie mogą odpocząć, stawy mogą odpocząć i płuca. W płucach może spokojnie się coś zebrać, nie ma pośpiechu - ironizuje ojciec dziewczynki.

- I to mi się podoba, że te dwa miliardy poszły właśnie na telewizję, a nie do szpitala, bo przynajmniej jest tu cisza i spokój i nic się nie dzieje. A tak jestem pewny, że pan Kurski i pani Holecka nakręcą jakiś taki film, albo jakiś taki program, że jak Moni go obejrzy, to po prostu wstanie, od razu wstanie z tego łóżka i pójdzie pod Sejm z kwiatami. Albo może nie pod Sejm, może do telewizji. No nie wiadomo, to już będzie jej sprawa. Jestem pewny, że po prostu się obudzi - dodawał, pocierając się przy tym często pod okiem i trzymając cały czas w stronę kamery wymowny gest.

Pan Rafał odnosząc się do fatalnego stanu szpitala i braku pieniędzy na leczenie i właściwie na wszystko, wspomniał, że chociaż ma na czym spać dzięki Owsiakowi i WOŚP-owi, ale przez ten mebel nie można postawić telewizora i oglądać TVP. - Tylko problem jest taki, że ona go chyba nie obejrzy, bo w tym szpitalu oprócz odpadającej farby i pleśni to nie ma telewizji. Jest tylko taki mebel, który Owsiak złośliwie przyniósł tutaj i postawił. Ja na tym śpię. I przez to nie można postawić telewizora. Przykro mi. Tak bym mógł sobie spać na parapecie, a tutaj włączyć Moni film. To cześć - zakończył swoją przejmującą wypowiedź.

Całe nagranie znajdziecie tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Koronawirus na nowym kontynencie. Zaatakował w turystycznym raju, uwielbianym przez Polaków

3. 15-latka upuściła telefon do wanny. Stwierdzono zgon

4. Rząd zapewnił jednej z grup zawodowych prezent na walentynki. Wydał 300 mln zł

5. Zakochana w Andrzeju Dudzie fanka nie odpuszcza. Teraz publikuje wiadomości

6. Szczegóły z życia Marty Kaczyńskiej były długo utajnione. Nikt o nich nie wiedział w latach prezydentury jej ojca