Tarcza antykryzysowa. Pixabay/jarmolukŹródło: Pixabay/jarmoluk
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Maja 2020

Tak działa tarcza antykryzysowa. Pani Bożena miała dostać 36 tys. zł, otrzymała zaledwie 360 zł

Tarcza antykryzysowa stanowi odpowiedź rządu na sytuację Polek i Polaków w dobie epidemii. Nie każdy jednak jest zadowolony z pomocy jaką oferuje państwo. Pani Bożena, która miała otrzymać aż 36 tysięcy złotych dostała ułamek tej kwoty.

Prawo i Sprawiedliwość wciąż realizuje kolejne pomysły w ramach tak zwanej tarczy antykryzysowej. Temat ten stał się przedmiotem burzliwych dyskusji w naszym społeczeństwie. Ilość przekazywanych środków, jakość wsparcia dla przedsiębiorców i wieczne aktualizowanie dokumentów wywołuje oburzenie u niejednego obywatela kraju. Jednak to, co spotkało właścicielkę domu weselnego zaskoczyło każdego z nas.

Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Czytaj dalej

Tarcza antykryzysowa: Niecodzienna sytuacja Pani Bożeny

Jak podaje redakcja "Gazety Wyborczej" Pani Bożena jest właścicielką domu weselnego, który znacznie ucierpiał na pandemii koronawirusa. W wyniku wprowadzonych obostrzeń przesiębiorczyni była zmuszona skorzystać z subwencji, jaką oferuje projekt Mateusza Morawieckiego. Z informacji "Wyborczej" wiemy, że mimo spełnienia nałożonych na nią warunków Polski Fundusz Rozwoju nie przekazał kobiecie odpowiedniej sumy pieniędzy. Zamiast 36 tysięcy na jej koncie znalazło się 360 złotych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

Z doniesień "Gazety Wyborczej" wiemy, że do całego zamieszania postanowili ustosunkować się przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju. Organ zajmujący się przekazywaniem wsparcia finansowego dla polskich przedsiębiorców, jako usprawiedliwienie podał roztargnienie osób składających wnioski. Pani Bożena otrzymała jeden procent z deklarowanej kwoty, ponieważ zdaniem koordynatorów projektu dane podane przez właścicielkę domu weselnego nie były zgodne z danymi posiadanymi przez ZUS oraz Ministerstwo Finansów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć

Źródło: Gazeta Wyborcza

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News