Tadeusz Rydzyk
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Listopada 2019

Rydzyk skomentował sprawę "wyplutego opłatka". Niespodziewanie odniósł się do Sekielskiego

Tadeusz Rydzyk, na antenie Radio Maryja, odniósł się do sprawy 13-latka z Bełchatowa, do którego księża wezwali policję. Jak można było się spodziewać, wbrew stanowisku kurii, stanął w obronie duchownych a zamieszanie medialne zinterpretował, jako atak na kościół. Niespodziewanie w jego wypowiedzi pojawił się Tomasz Sekielski i jego film "Tylko nie mów nikomu".

Przypominamy, że sprawa, którą skomentował redemptorysta, dotyczy 13-latka z Bełchatowa, który podczas mszy świętej wypluł hostię i schował ją do kieszeni. Obecni w kościele księża uznali, że mogło dojść do profanacji i wezwali policję. Funkcjonariusze pouczyli obie strony z naciskiem na duchownych.

Decyzję o wzywaniu policji potępiła również kuria a Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wysłał do Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Konferencja o godności człowieka. Honorowymi gośćmi Głódź i JędraszewskiKonferencja o godności człowieka. Honorowymi gośćmi Głódź i JędraszewskiCzytaj dalej

- Księża pozbawili wolności dziecko, bo w ich ocenie mogło dojść do "profanacji". Przedstawiają to w szczególny sposób: "wypluł pana Jezusa" (...) Jednak ich prawo do wiary w cuda nie upoważnia ich do łamania praw innych ludzi. Pozbawienia dziecka wolności, znęcania się psychicznego nad nim, straszenia go i prowadzenia przesłuchania strasząc go konsekwencjami prawnymi - czytamy na fanpage`u ośrodka.

Teraz do sprawy postanowił odnieść się Tadeusz Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk odnosi się do "Tylko nie mów nikomu"

Redemptorysta powiązał sprawę 13-latka z filmem braci Sekielskich. Komentarze medialne uznał za ten sam nurt "ataków na kościół", co "Tylko nie mów nikomu".

– Te wszystkie rzeczy – idzie potężny hejt na księży, chociażby to, co z Najświętszym Sakramentem zrobił 13-latek. Wypluł Hostię i później włożył do kieszeni. Ksiądz zwrócił uwagę, wezwał policję, bo to jest świętokradztwo. I cóż ten twórca takiego działania złego z tym filmem, który tak bardzo chciał zszokować wszystkich [„tylko nie mów nikomu”-red.] właściwie sugerującego, że wszyscy księża to pedofile, najgorsza kategoria ludzi w społeczeństwie, co jest nieprawdą, nie mówi o wielkich bohaterach, o wielkich świętych, o tym, ile Kościół wycierpiał i tak dalej. I co pisze? „Ścigają dziecko wypluwające opłatek. Gdzie my …… żyjemy?” - powiedział na antenie Radio Maryja Tadeusz Rydzyk.