Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Stycznia 2020

Rydzyk znalazł nowe zagrożenie. "To jest kontynuacja marksizmu"

Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja porównał ekologów do członków Armii Czerwonej. Mówił o "ekoterroryźmie" i nawiązywał do marksizmu. Dostało się również Grecie Thunberg.

Gościem piątkowej audycji Radia Maryja był Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej i hodowca zwierząt futerkowych. Wójcik żalił się na działania ekologów. Jak podaje "RP", mówił również o jednym z zespołów parlamentarnych, który "będzie zmierzał do tego, aby wprowadzić w Polsce całkowity zakaz hodowli zwierząt gospodarskich". Zapowiedział, że polscy rolnicy będą walczyć z pomysłami lewicowych polityków. Jego wypowiedź przerwał jednak dzwoniący szef radia, ojciec Tadeusz Rydzyk.

– Co robią ci ekoterroryści, to widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej – mówił Rydzyk, cytowany przez "Rzeczpospolitą". – Ona jest w dużej mierze zniszczona. (...) Ekoterroryści niszczyli tych ludzi, którzy są bezradni; tamci leśnicy. Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyśpieszyli jego śmierć. On walczył o to niesamowicie. (...) – powiedział na antenie Radia Maryja. Wspomniał również "odstrzelonego" ministra Szyszkę. – Jakieś tu dziwne rzeczy są – ocenił.

Dodał następnie, że tak jak kiedyś zniewalał nas Związek Radziecki, tak teraz robią to Niemcy oraz Francja. Następnie członków Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Zwierząt Hodowlanych porównał do biblijnych "sodomitów", twierdząc, że postępują wbrew naturze.

Później było już tylko ciekawiej. – Teraz jest wojna kulturowa, wojna ideologiczna. Mamy teraz 100 lat od cudu nad Wisłą – przypominał Rydzyk. – Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko? To jest kontynuacja marksizmu. – Dodał również, że Bóg dał człowiekowi zwierzęta, by ten nad nimi panował.

Tadeusz Rydzyk: Thunberg ma się uczyć, a nie manipulować

Franciszkanie się nie popisali z okazji WOŚP. Przykre zachowanieFranciszkanie się nie popisali z okazji WOŚP. Przykre zachowanieCzytaj dalej

Ojciec Rydzyk nawiazał również do szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg, zaproszonej na światowy szczyt klimatyczny. – To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. Najpierw trzeba nauczyć te dzieci szacunku do przyrody – ocenił na antenie swojego radia Tadeusz Rydzyk, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

ZOBACZ TAKŻE:

1. "Wypłata 13. emerytury obniży nasze przyszłe świadczenia". Polacy teraz dostaną pieniądze, a potem zostaną z niczym?

2. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"

3. Justynie Kowalczyk puściły nerwy. Mocno odpowiedziała fanowi

4. Ujawniono nowe szczegóły ws. mordercy Adamowicza. Przerażające ustalenia

5. Benedykt XVI ostrzega Franciszka. Spór między papieżami

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk